Założenia są proste. Obserwujemy użytkownika w jego naturalnym środowisku. Jesteśmy tam, gdzie używana jest nasza aplikacja. Część skomplikowana to wyciąganie wniosków z danych i wprowadzanie ich do projektu UI. Dzięki naszej pomocy możesz być pewny wniosków i finalnego desingu UI.
Sednem badań UX jest aktywne słuchanie i wnikliwa obserwacja zachowań, również tych nieświadomych. Dobrego badacza cechuje empatia, równie ważna co przygotowanie metodologiczne. W ciągu całego procesu badawczego pozostaje bezstronnym obserwatorem. Jest głosem użytkowników w Twojej firmie.
Przeprowadzimy warsztat, na którym poznajemy Twoją firmę, cele oraz persony użytkowników.
Na podstawie warsztatów dobieramy najbardziej odpowiednie metody badawcze.
Rekrutujemy respondentów na podstawie ankiety przesiewowej oraz opracowujemy scenariusze badań.
Badania przeprowadzamy na podstawie wybranych metodyk. Ich przebieg dokumentujemy w formie audio/video. Jeśli chcesz, możesz być obserwatorem badania.
Opracowujemy wyniki badań w formie raportu. Pozyskane dane przekształcimy w wiedzę dla Ciebie i Twojego zespołu.
Omówimy wyniki badań na warsztacie podsumowującym.
Nasi UX Designerzy mogą opracować rozwiązania gotowe do wdrożenia na podstawie przeprowadzonych badań.
Dzięki Badaniom UX Twój sklep podniesie sprzedaż bez zwiększania budżetu marketingowego.
Badania UX na każdym etapie oszczędzą czas developerów Twojej firmy, który poświęciliby na nieprzewidziane zmiany.
Jeżeli znasz grupę docelową nowego produktu, zbierzesz feedback przed jego wprowadzeniem.
Wywiad kontekstowy jest badaniem jakościowym z udziałem użytkowników odbywającym się w naturalnym środowisku użytkownika. W przypadku aplikacji do kupowania biletów będzie to np. dworzec lub przystanek.
Badania UX, które wykonujemy to:
testy użyteczności, wywiady pogłębione (IDI), tajemniczy e-Klient, card-sorting, tree testing, candidate experience, zogniskowane wywiady grupowe.
Dzięki wywiadom kontekstowym dowiadujemy się, jak użytkownicy korzystają z aplikacji w naturalnym (nielaboratoryjnym) kontekście użycia. Prowadząc tę formę badań UX dowiadujemy się czy interfejs odpowiada na potrzeby klienta i poznajemy wartościowy insight co do jego doświadczeń.
Badania UX jako całość są działaniami, które powinno wykonywać się cyklicznie. Pozwala to na ciągłe dostosowywanie swojego interfejsu do zmieniających się oczekiwań użytkowników końcowych.
Wywiady kontekstowe również wchodzą w tę kategorię, natomiast jest to działanie przede wszystkim nakierowane na istniejący już interfejs i zmagające się z niską konwersją.
Bezpośredni.
Prowadząc badania UX, szukamy obszarów, w których interfejs jest niejasny dla użytkownika i możemy ulepszyć go.
Wykonując wywiady kontekstowe, skupiamy się na tych obszarach i dochodzimy do sedna problemu, a wyciągnięte wnioski wykorzystujemy do stworzenia optymalnego projektu UI.