Strona główna / Słownik / Digital Employee Experience

Digital Employee Experience

  • 20 grudnia 2022

Digital Employee Experience (DEX) to pojęcie, które odnosi się do doświadczeń pracowników związanych z korzystaniem z różnego rodzaju technologii i narzędzi cyfrowych w miejscu pracy. DEX obejmuje takie aspekty, jak np. interfejsy użytkownika (UI) aplikacji i narzędzi, ich funkcjonalność, wydajność i bezpieczeństwo, a także wsparcie techniczne i szkolenia.

DEX jest ważnym elementem zarządzania pracownikami i ich produktywnością w organizacji, ponieważ ma wpływ na to, jak pracownicy postrzegają swoją pracę i jak są w stanie wykonywać ją efektywnie. DEX może być też ważnym czynnikiem wpływającym na zaangażowanie i lojalność pracowników wobec organizacji.

Aby zapewnić dobre DEX, ważne jest, aby organizacja dostarczała pracownikom odpowiednie narzędzia i technologie, a także aby szkoliła ich w ich obsłudze i zapewniała im wsparcie techniczne w razie potrzeby. Ważne jest też, aby projektować interfejsy użytkownika narzędzi i aplikacji w sposób przejrzysty i użyteczny dla pracowników, a także aby zapewniać bezpieczeństwo i prywatność danych pracowników.

    Darmowy raport z badań UX