Strona główna / Słownik / Jak moglibyśmy…- HMW

Jak moglibyśmy…- HMW

  • 22 grudnia 2022

Jak moglibyśmy… – „HMW” (skrót od „How Might We”) to metoda projektowania stosowana w projektowaniu doświadczeń użytkowników (UX), która obejmuje burzę mózgów i wymyślanie możliwych rozwiązań konkretnego wyzwania lub problemu projektowego. Metoda „HMW” polega na zadaniu pytania „Jak możemy”, po którym następuje stwierdzenie opisujące wyzwanie lub problem, a następnie generowanie pomysłów na potencjalne rozwiązania.

Metoda „HMW” jest często stosowana jako sposób na rozpoczęcie procesu projektowania, generowanie pomysłów i identyfikowanie potencjalnych obszarów zainteresowania. Jest to metoda współpracy, która zachęca do udziału i wkładu wszystkich członków zespołu i jest zwykle stosowana na początku projektu projektowego, aby pomóc w ustaleniu jasnego kierunku i skupienia.

Metodę „HMW” można stosować w połączeniu z innymi metodami projektowania, takimi jak badania użytkowników, prototypowanie i testowanie, aby pomóc zweryfikować i udoskonalić pomysły wygenerowane w procesie „HMW”. Jest to skuteczna metoda pomagająca projektantom i zespołom w kreatywnym myśleniu i tworzeniu innowacyjnych rozwiązań spełniających potrzeby i cele użytkowników.

    Darmowy raport z badań UX