Strona główna / Mikroblog / Sprytne certyfikaty Google Analytics od Google
Okiem eksperta

Sprytne certyfikaty Google Analytics od Google

Certyfikaty Google, można uzyskać przechodząc testy, sprawdzające wiedzę, np. na platformie skillshop.exceedlms.com. Przeglądając profile na LinkedIn trafimy na wiele wpisów prezentujących uzyskane przez użytkowników potwierdzenia umiejętności. Realna wartość dla użytkownika jest znikoma, odpowiedzi na testy można znaleźć w kilka sekund po prostu googlając pytanie. Jednak dla samej firmy korzyści są nie do przecenienia:

  • Nawet jeśli oszukujemy i googlujemy rozwiązania, to i tak czytamy pytania i odpowiedzi, poznając możliwości i funkcje narzędzia. To doskonały onoboarding
  • Udostępniając certyfikat, podkreślamy wagę narzędzia i organicznie je promujemy
  • Wiążemy się z narzędziem. Poświęcając czas na certyfikację, jesteśmy mocniej związani z narzędziem i mniej skłonni korzystać z alternatyw.

Wydawanie certyfikatów to świetna technika sprzedażowa z wysokim potencjałem na promocję organiczną. Idealnie nada się, np. w branży produktów w modelu SaaS.

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX