Strona główna / Wiedza / You Tube music stawia na krótkie formy muzyczne
BlogUX

You Tube music stawia na krótkie formy muzyczne

You Tube music stawia na krótkie formy muzyczne

Muzyka to ścieżka dźwiękowa codziennego życie. Przechodząc przez poranny rytuał, bijąc nowy rekord w siłowni czy po prostu relaksując się po długim dniu, muzyka dodaje barw każdemu z tych momentów. Chociaż nasze ulubione utwory mogą podkreślić te chwile, to nowe i nieodkryte melodie dodają życia naszej codziennej rutynie. Przy tak ogromnej ilości dostępnej muzyki trudno jest znaleźć to, co jest dla Ciebie właściwe.

Zasilany największym na świecie katalogiem teledysków, Samples pozwoli zgłębić głębiny i szerokości biblioteki YouTube Music, aby zawsze było coś nowego do posłuchania.

W YouTube Music ułatwiają odkrywanie nowej muzyki. Nowa funkcja Samples, czyli strumień krótkich fragmentów wideo, pozwoli znaleźć nową ulubioną muzykę. Zasilany największym na świecie katalogiem teledysków, spersonalizowany strumień pozwala odkrywać muzykę w stylu Tindera, jednym ruchem palca. Czy to najnowszy singiel wschodzącego artysty, czy mniej znany kawałek uznanej gwiazdy, który dostarcza algorytm. Każdy wciągający klip oferuje wgląd w artystę, wideo i atmosferę utworu. Użytkownicy mogą po prostu przewijać w pionie, aby doświadczyć nowej piosenki, co sprawia, że ​​odkrywanie muzyki jest zabawne i bezproblemowe.

Chcieliśmy, aby możliwie najłatwiej można było zagłębiać się w utwory i artystów, których odkryjesz i pokochasz, wszystko to nie opuszczając YouTube Music. – czytamy na oficjalnej stronie.

Przy każdej próbce możesz szybko dodać piosenkę do swojej kolekcji, podzielić się nią z przyjaciółmi, stworzyć swoją następną ulubioną playlistę, zainicjować nową stację radiową, obejrzeć pełny teledysk, odwiedzić stronę albumu, a nawet użyć piosenki do stworzenia własnego Shorta.

Mamy nadzieję zainspirować Cię do zbudowania dożywotniej relacji z artystą, którego jeszcze nie znasz! – źródło: oficjalna strona

Dla artystów zakładka Samples stanowi kolejny sposób na znalezienie nowej publiczności i zbudowanie społeczności na YouTube. Jest to kolejny przykład na to, jak unikalne połączenie teledysków, koncertów na żywo, premier muzycznych i Shortów na YouTube inspiruje prawdziwe, oddane fandomy, co jest kluczem do uczynienia platformy atrakcyjnym miejscem dla każdego artysty i fana muzyki.

Zakładka Samples zaczyna być dostępna od  sierpnia dla użytkowników YouTube Music na całym świecie. W przyszłości YouTube deklaruje badać, w jaki sposób tego typu krótkie formy odkrywania mogą wpłynąć na inne części aplikacji YouTube Music i szukać nowych okazji do wykorzystania takich form.

Komentarze
Dodaj komentarz

    Darmowy raport z badań UX

    Co sądzisz o artykule?
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.