Strona główna / Mikroblog / Samochody KEI
Okiem eksperta

Samochody KEI

Samochody KEI to wyjątkowe połączenie użyteczności, estetyki i kultury Japonii. Przede wszystkim są one narzędziem przyszłości, doskonale dostosowanym do wymogów zatłoczonych miast, takich jak Tokyo. Ich design jest odzwierciedleniem kulturowych wartości, jakie kierują japońskim społeczeństwem.

Projektant Kenya Hara, w swojej książce, zauważa, że KEI to więcej niż tylko środek transportu. To „przedłużenie” przestrzeni mieszkalnej, które staje się integralną częścią życia codziennego. To wyraz troski o ekologię i potrzeby społeczności miejskich.

Samochody KEI wcielają się w różne formy i funkcje, od minivanów po ciężarówki czy kabriolety, dostosowując się do różnorodnych potrzeb użytkowników. Są to nie tylko pojazdy, to zjawisko kulturowe, które odzwierciedla filozofię życia w Japonii.

Na tegorocznej konferencji txb.digital będzie okazja dowiedzieć się więcej o UX/UI w Japonii, w tym fascynujących aspektach projektowania samochodów KEI. A kod WOJCIECH15 zapewnia 15% zniżki na bilety. Nie przegap okazji, aby zgłębić tę unikalną perspektywę na design i kulturę.

Na obrazku przedstawione są trzy małe samochody, znane jako "kei-cars", które pochodzą z Japonii. Samochody te są kompaktowe i mają prostokątne kształty. Od lewej do prawej:

Biały samochód marki Honda z chromowaną atrapą chłodnicy i srebrnymi felgami.
Jaskrawożółty samochód z napisem "Tanto" na przednim zderzaku.
Jasnoniebieski samochód z napisem "Spacia" na przednim zderzaku.
W tle obrazka znajduje się wielka czerwona kula, przypominająca słońce lub japońską flagę. Na górze obrazka widnieje tekst: "THE KEI-CARS FROM JAPAN RESIST DEATH". W prawym górnym rogu umieszczono logo "motor1.NUMBERS" na gradientowym tle w kolorach fioletowym i niebieskim. Tło obrazka jest szaro-białe z efektem mgły lub chmur. Obrazek przedstawia specyfikacje samochodów typu "kei-car". W centralnej części grafiki widać trzy samochody: ciemnoszary sportowy sedan, czerwony hatchback oraz biały minivan. Tło jest ciemnoniebieskie z sylwetkami innych samochodów.

Nad samochodami widnieje duży napis "KEI-CAR SPECS", a w prawym górnym rogu znajduje się logo "motor1.NUMBERS" na gradientowym tle w kolorach fioletowym i niebieskim.

Poniżej samochodów znajdują się trzy wyróżnione informacje na temat specyfikacji kei-cars:

"No more than 2.0m tall" (Nie wyższy niż 2,0 m)
"No more than 1.48m width" (Nie szerszy niż 1,48 m)
"No more than 660 cc" (Pojemność silnika nie większa niż 660 cc)
Dodatkowo, obok białego minivanu są podane informacje dotyczące długości różnych wersji kei-cars:

"Up to 3.40m long" (Do 3,40 m długości)
"B-hatch: 3.80m - 4.20m" (Hatchback klasy B: od 3,80 m do 4,20 m)
"D-sedan: 4.80m - 4.90m" (Sedan klasy D: od 4,80 m do 4,90 m) Obrazek przedstawia udział samochodów typu "kei-car" w rynku samochodów osobowych w Japonii.

Na górze obrazka widnieje duży napis "KEI-CARS AS % OF JAPANESE PASSENGER CAR MARKET" na ciemnoniebieskim tle z sylwetkami różnych samochodów. Po prawej stronie górnego rogu umieszczono logo "motor1.NUMBERS" na gradientowym tle w kolorach fioletowym i niebieskim.

Centralnym elementem grafiki jest kołowy wykres przedstawiający udziały procentowe:

34% (kolor niebieski) - samochody typu "kei-car", reprezentowane przez biały minivan oznaczony jako "Kei car".
66% (kolor czerwony) - regularne samochody, reprezentowane przez czerwony hatchback oznaczony jako "Regular cars".
Kolory użyte na wykresie odpowiadają kolorom samochodów reprezentujących każdą z kategorii.

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX