Strona główna / Mikroblog / Poznaj siebie korzystając z aplikacji
Okiem eksperta

Poznaj siebie korzystając z aplikacji

Zdarza Wam się rozwiązywać, niekiedy absurdalne, quizy mające zbadać Wasze cechy charakteru (np. mój ulubiony, „jaką pizzą jesteś”)? Wpisany w człowieka egocentryzm powoduje, że lubimy dowiadywać się czegoś o sobie, gdy o nas mówią, gdy jesteśmy w centrum wydarzeń.

Mechanizmy powiązane z egocentryzmem stosowała między innymi Coca-Cola (pamiętacie kampanię z imionami na puszkach? Każdy szukał swojego). Aplikacja do poznawania świata win, ich oceny i degustacji o nazwie Vivino buduje lojalność klientów za pomocą mechanizmu tworzenia profilu smakowego (a aktywni użytkownicy to jedna z kluczowych metryk dla aplikacji).

Zasada jest prosta. Dodając oceny winom, aplikacja uczy się naszego gustu i prezentuje wyniki takie jak preferowane przez nas style i regiony. Zaprzestanie korzystania z apki to w pewnym sensie utrata możliwości poznania siebie. Lubimy słuchać o sobie, a Vivino szczególnie dobrze umie nam o nas opowiadać.

 

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX