Strona główna / Mikroblog / Gdzie i jak umieszczać informacje o wyróżnikach oferty
Okiem eksperta

Gdzie i jak umieszczać informacje o wyróżnikach oferty

W obecnych czasach przewaga nad konkurencją odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o wyróżnienie się na tle innych i pokazania unikalnej wartości produktu lub usługi.

Aby przeniknąć do świadomości klientów z wyjątkowością naszej oferty, możemy zastosować kilka sztuczek. Poniżej kilka przykładów, jak możesz zaprezentować swój produkt lub usługę:

  1. Wykorzystaj top bar (górną część strony), nad menu nawigacyjnym. Umieść tam kilka kluczowych punktów. Napisz o stawce darmowej dostawy, czasie realizacji zamówienia, terminie zwrotów czy możliwości skorzystania z płatności odroczonych. To na start wprowadza klienta do realiów Twojego biznesu.
  2. Zastosuj kartę produktu obok przyciskuKup teraz”. Możesz bez problemu powtórzyć informacje z pierwszego punktu. To moment, w którym masz możliwość delikatnie „popchnąć” klienta do zakupu. Powiedzieć mu, że będzie zadowolony (bo np. na zwrot masz aż 90 dni), zagwarantować satysfakcję itp.
  3. Przypomnienie w koszyku. Klient potencjalnie wie już, co chce kupić. Przypomnij mu jak bezpieczne, wygodne i szybkie są zakupy u Ciebie! Masz szansę na zbicie pojawiających się w głowie klienta obiekcji.
  4. Dodatkowe informacje w kasie. Finalny krok przy realizacji zamówienia, przed kliknięciem „kupuję z obowiązkiem zapłaty” to ostatni moment na małe popchnięcie do finalizacji. Zaznacz na przykład, że obowiązują darmowe zwroty.

Nie musisz tworzyć koła na nowo i za każdym razem przedstawiać innych korzyści. Możesz powtarzać te same komunikaty, które utrwalą się w pamięci konsumentów.

Kontekst przebywania na stronie zmienia się, a przypomnienie „jesteś bezpieczny, jeśli nie będziesz zadowolony, zwrócisz produkt” albo „wszystko jest ok, dbamy o twoje dane płatnicze” będzie dobrze odebrane i w rezultacie może zwiększyć konwersję.

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX