Strona główna / Mikroblog / Badoo i monetyzacja błędów
Okiem eksperta

Badoo i monetyzacja błędów

Babcia zawsze mówiła, że za błędy trzeba płacić. Okazuje się, że twórcy Badoo doskonale to zrozumieli i znaleźli sposób na zmonetyzowanie… błędów w miłości.

Mechanizm oceny profili użytkowników, podobny do tego znanego z Tinder, stał się częścią zabawy na Badoo. Jednak w procesie masowej oceny, czasami niechybnie popełniamy błędy. Kto z nas jest bez winy? Czasem przegapiamy okazję, odrzucając kogoś, kto mógłby być wyjątkowy.

No i wtedy pojawia się opcja cofnięcia błędu. Ale uwaga, to nie jest darmowa przyjemność. Tylko użytkownicy Badoo Premium mają dostęp do tej funkcji. Czyli albo płacimy, albo ryzykujemy utratę potencjalnej miłości życia.

Bo przecież nikt nie chce pozostawić swojego losu w niesprawiedliwym wyroku przypadku. Dlatego warto się zastanowić: czy zapłacić, by cofnąć błąd, czy też pozwolić, by szansa na miłość przepadła bezpowrotnie?

W końcu życie pełne jest niespodzianek, a miłość może czekać w najmniej spodziewanym miejscu. Ale jeśli nie chcecie pozostawić niczego przypadkowi, to Badoo Premium może być właśnie dla Waszym rozwiązaniem. Bo w miłości nie zawsze jest miejsce na błędy, a każda szansa może okazać się niepowtarzalna.

Obrazek przedstawia ekran aplikacji z ofertą subskrypcji "Premium". Na górze strony są trzy zakładki: "Premium" i "Premium Plus". W centralnej części ekranu widnieje duże fioletowe koło z ikoną w kształcie błyskawicy. Obok tego koła umieszczony jest tekst w języku polskim: "Chcesz zmienić zdanie o użytkowniku Milena [zamazane]? Aktywuj Badoo Premium teraz!".

Poniżej tego tekstu znajdują się trzy opcje subskrypcji. Pierwsza z nich, oznaczona jako "Popularny", to opcja "Zawsze" za cenę 349,99 zł. Druga opcja to subskrypcja na "3 mies." w cenie promocyjnej 119,99 zł (zamiast 257,27 zł), co daje koszt 40,00 zł/miesiąc. Trzecia opcja to subskrypcja na "1 mies." za 59,99 zł zamiast 85,27 zł, co daje koszt 59,99 zł/miesiąc. Na dole obrazka znajduje się informacja: "Twoje konto będzie obciążone kwotą 119,99 zł za 3 mies. Badoo Premium. Regulamin". Tło obrazka ma gradientowe przejście kolorów od ciemnoniebieskiego do różowego.

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX