Strona główna / Wiedza / Biznes / Spotkanie kick off — co to jest i jak je przeprowadzamy?
BlogBiznes

Spotkanie kick off — co to jest i jak je przeprowadzamy?

Wpis powstał w 100% w umyśle naszego eksperta. AI nie wspierało procesu twórczego.

Spotkanie kick off — co to jest i jak je przeprowadzamy?

Spotkanie kick off, czyli to pierwsze spotkanie zespołu, który będzie zaangażowany w dany projekt. Na kick-offie dowiadujemy się, jaki jest cel projektu, ile mamy czasu na jego wykonanie, definiujemy, kiedy uznamy projekt za skończony i poznajemy członków oraz członkinie zespołu. Podczas spotkania możemy ustalić również, jakie wyzwania wystąpią podczas pracy nad projektem.

Czego możesz spodziewać się po kick-offie z projektantem UI/UX?

Kick-off — projektowanie UI

Na spotkaniu zadamy Ci pytania dotyczące grupy docelowej. Padają pytania zarówno charakteru jakościowego jak i ilościowego — wszystkie one mają wpływ na twór, który finalnie powstanie. Im dokładniej poznamy Ciebie i Twój produkt na spotkaniu kick-off, tym jest większa szansa na to, że projekt się uda.

Poza tym chcemy poznać Twój gust wizualny, poprzez konkretne przykłady i ich analizę — od tego momentu zaczynasz brać udział w procesie projektowania.

Pokażemy Ci również nasze dotychczasowe projekty, porównamy z benchmarkami lub starymi wersjami projektów.

Omawiamy też zakres projektu oraz flow pracy. Poinformujemy Cię, w jaki sposób pracujemy, co wykorzystujemy i mówimy, co będzie w kolejnym kroku.

Czego możesz spodziewać się po kick-offie z badaczem UX?

Kick-off — badania z użytkownikami

W trakcie spotkania kick-off dotyczącego badań z użytkownikami zadamy Ci kluczowe pytania dotyczące twojego produktu cyfrowego, porozmawiamy o dostrzeganych przez Ciebie problemach, jak i tych, które napotykają użytkownicy twojej strony czy aplikacji. Dowiemy się, co jest dla Ciebie ważne, jakie są twoje oczekiwania względem badań i ustalimy ich plan oraz harmonogram.

Jakie pytania padną?

 • Na jakim etapie rozwoju jest twoja strona czy aplikacja — czy jest to koncepcja, czy działający już sklep lub portal?
 • Czego oczekujesz po badaniach — czego chcesz się dowiedzieć o użytkownikach swojego produktu, jakie już dostrzegane problemy chciałbyś rozwiązać?
 • Jakie wartości oferujesz swoim użytkownikom — co wyróżnia cię na tle konkurencji?

Co ustalimy?

 • Na podstawie rozmowy dobierzemy metodę badawczą, która pozwoli nam uzyskać jak najwięcej wartościowych odpowiedzi, które posłużą do przygotowania rekomendacji dobrych zmian,
 • Wspólnie ustalamy, w jaki sposób przebiegać będzie rekrutacja uczestników badań — pozostawisz ją nam, czy zaproponujesz respondentów spośród swoich użytkowników, z którymi masz dobry kontakt?
 • Harmonogram — określimy dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia etapów projektu, jak i oddania raportu.

O czym Cię poinformujemy?

 • O trudnościach wynikających z pracy z respondentami — ludzie są tylko ludźmi i bywa, że nie pojawiają się na umówionych spotkaniach.
 • O możliwości wydłużenia się rekrutacji — w przypadku specyficznej grupy docelowej bywa, że potrzebujemy nieco więcej czasu na zrekrutowanie odpowiednich respondentów.

Spotkanie kick-off — podsumowanie

Warsztaty kick off to początek naszej wspólnej drogi nad projektem. To preludium do stworzenia produktu, który będzie spełniał wszystkie Twoje założenia i oczekiwania. Warto odpowiednio się do niego przygotować, aby maksymalnie wykorzystać przeznaczony na niego czas i wymienić się jak największą liczbą informacji i wskazówek.

Komentarze
Dodaj komentarz
Spis treści

  Darmowy raport z badań UX

  Artykuły powiązane

  Co sądzisz o artykule?
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.