Strona główna / Mikroblog / Jak pomóc rodzicom maluchów zrobić zakupy.
Okiem eksperta

Jak pomóc rodzicom maluchów zrobić zakupy.

Ikea słynie ze swoich usprawnień i projektowaniu rozwiązań budujących rewelacyjny Customer Experience. Tym razem zaprojektowano rozwiązanie „usuwające” bardzo specyficzną trudność w procesie zakupowym w swoich sklepach stacjonarnych.

Kto jest rodzicem i próbował zrobić zakupy z małymi dziećmi, ten wie, że jest to trudne zadanie. Jeśli do tego kupujemy produkty wymagające odrobiny namysłu przy wyborze (a meble z pewnością do takich należą), zadanie wydaje się niewykonalne.

Dlatego w sklepach zorganizowano strefę zabaw dla najmłodszych wraz z zapewnioną opieką w postaci animatorów. Usługa jest bezpłatna i zapewne zwraca się z nawiązką w postaci zakupów rodziców, którzy nie muszą  kończyć wizyty w sklepie, gdy znudzona pociecha zaczyna płakać.

Zaraz przy wejściu do każdego sklepu IKEA znajduje się Czarodziejski Las Småland – miejsce do zabawy dla dzieci od 3 do 10 lat. Kiedy ty robisz zakupy, Twoje dziecko może pobawić się pod okiem opiekunów.” – czasem optymalizacja konwersji przybiera niespodziewane formy.

Źródło: ikea.com

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX