Strona główna / Case study / Wzrost przychodów o 233% w 8 miesięcy. Osiągnięcie konwersji na poziomie 4%.
Webmetric - Agencja UX/CRO
Case study

Wzrost przychodów o 233% w 8 miesięcy. Osiągnięcie konwersji na poziomie 4%.

Jeśli trzeba poprawić sprzedaż, pierwsze kroki zazwyczaj kieruje się do agencji marketingowej. To często wystarcza, ale możesz znać historie (a nawet być ich bohaterem), w których działania zlecone takiej firmie nie przyniosły rezultatów.

Wzrost przychodów o 233% w 8 miesięcy. Osiągnięcie konwersji na poziomie 4%.
Wstęp

Kontekst

Z takim problemem zgłosiła się do nas firma hellodogs.pl, będąca jednocześnie producentem i sklepem z wysokiej jakości psią karmą. Marka „Dobra Karma” mówi sama za siebie. 

Właściciele wyznaczyli sobie za cel dotarcie do opiekunów czworonogów. Jedną z najsilniejszych form działalności był sklep – beneficjent ruchu z wielu kanałów promocji – i to właśnie tam miały się skupić wysiłki. 

Wiedzieliśmy, że ruch jest generowany przez agencję, ale nie przynosi rezultatów. Czyniąc długą historię krótką: Odwiedziny bez konwersji = brak sprzedaży karmy.

Cel

Jaki cel mieliśmy?

Znaleźć przyczyny braku konwersji i zaproponować rozwiązanie.
Metody

Jakie metody dobraliśmy?

 • Badania z użytkownikami
 • Testy IDI
 • Analiza ilościowa w Google Analytics
 • Po badaniach: UX/UI Design strony oraz Testy A/B
Hipoteza

Hipoteza i badania

Widać było, że sklep jest na etapie dużych wzrostów, kiedy klientów przybywa, ale rozwiązania techniczne i użyteczność nie nadążają za dynamiką tego rozwoju. 

Biorąc pod uwagę tak duży potencjał, już na początku musieliśmy dostarczyć rozwiązania kluczowych problemów, maksymalizując wyniki i rentowność opłacanych działań reklamowych.

Co się często zdarza na stronach ze słabą konwersją, czytelność i spójność strony, a więc odbiór, były problematyczne. Tak samo oceniali ją użytkownicy w czasie późniejszych badań. Okazało się, że podstawowa reakcja właściciela psa na treść online, to niechęć do zmiany karmy wynikająca z braku komunikacji korzyści takiego zabiegu – słaby przekaz na stronie. 

Wiedzieliśmy, że produkty są jakości premium, a ich wysoka cena – uzasadniona. Dla opiekunów jednak nie było to takie oczywiste. Głównie dlatego, że marka była nowa, nie kojarzyła się z obiecywanym poziomem premium, więc cennik nie zachęcał, a wręcz odstraszał potencjalnych nabywców. Dochodziły do tego kwestie techniczne, jak problemy z nawigacją i słaba prezentacja produktów na podstronach.

Zmiany

Koncepcja zmian

Proces optymalizacji został zaplanowany na 12 miesięcy i zawierał:

 • Przebudowę kluczowych elementów ścieżki zakupowej
 • Wdrożenie nowego sposobu prezentacji cech produktów
 • Przebudowę architektury informacji
 • Wdrożenie mechanizmów promocyjnych i procesów odzyskiwania koszyków
 • Stałe konsultacje CRO i handlowe, w tym ścisła współpraca z pozycjonerem i specjalistą z zakresu performance marketingu
Efekty

Rezulataty

 1. Wzrost przychodów o 233% w ciągu 8 miesięcy
 2. Osiągnięcie konwersji na poziomie 4%
 3. Poprawa jakości od strony wizualnej
 4. Stworzenie person zakupowych
 5. Poprawa ścieżki zakupowej
Podsumowanie

Podsumowanie

Działania marketingowe, nawet prowadzone w odpowiedni sposób, nie dają 100% gwarancji sukcesu. Będzie on zablokowany, jeśli strona lub sklep internetowy są źle skonstruowane. Ważne jest zatem zadbanie o końcowe doświadczenia użytkownika, poprzez badania i optymalizację. Ostatecznie, dopiero symbioza agencji marketingowej i agencji UX/CRO to pewny zysk i korzyści dla firmy.  

Proces optymalizacji konwersji w internecie należy podzielić na 3 etapy: 

 • działania zwiększające ruch
 • analizę danych
 • analizę użyteczności. 

Droga na skróty to skupienie na zwiększeniu ruchu i na to decyduje się z marszu większość agencji. Jednak oparcie się tylko na pojedynczym etapie nie musi zawsze przynieść efektów. Kiedy to zawodzi, potrzebna jest agencja UX/CRO.

  Większa konwersja? Umów się na konsultację

   Większa konwersja? Umów się na konsultację