Strona główna / Wiedza / Dzień Kobiet i Mężczyzn, czyli zespół Webmetric po godzinach
Zespół

Dzień Kobiet i Mężczyzn, czyli zespół Webmetric po godzinach

Dzień Kobiet i Mężczyzn, czyli zespół Webmetric po godzinach

W tym roku z okazji  Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn nasza uwaga skupiła się na różnorodności, którą każdy członek wnosi do zespołu. Święta te stały się dla nas inspiracją do  przyjrzenia się osobom, które na co dzień tworzą naszą firmę.

W Webmetric wierzymy, że każdy z nas ma do zaoferowania coś wyjątkowego – nie tylko w kontekście zawodowym, ale również poprzez nasze zainteresowania i pasje, które kształtują nas jako ludzi. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać te okazje do przedstawienia naszego zespołu szerzej –  jako profesjonalistów w swojej dziedzinie, ale także jako osób pełnych pasji i zainteresowań, które czynią nasze codzienne relacje jeszcze bardziej inspirującymi. Entuzjaści gotowania, rowerów, muzyki, podróży, książek, działkowania i wielu innych – poznaj Webmetric w kolejności alfabetycznej ;)

Filip Adamus

Filip Adamus

Sales & Customer Success – Miłośnik włoskiej kuchni

Jakiej  kuchni potrawy lubisz najbardziej gotować i dlaczego? Co jest Twoim popisowym daniem?

Włoska. Najbardziej lubię robić pasty i pizzę. Przyjemnie się pracuje z ciastem. No i jak tak naje się sera i glutenu, to dobrze się leży. Moje popisowe danie to Pizza in teglia alla Romana.

Czy jest coś, co zawsze chciałeś/chciałaś zrobić, ale jeszcze nie miałeś okazji? Co to jest i dlaczego?

Lot odrzutowcem. Nie umiem latać odrzutowcem i nie mam odrzutowca.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

Zaangażowanie. Jeżeli jesteś zaangażowany i zależy Ci na dobru firmy, w której pracujesz i klienta, to zawsze to owocuje dobrymi efektami i pozytywnymi relacjami.

Izabela Anissimo

Izabela Anissimo

Office Manager – Eksploratorka literatury i roślin

Jaka jest Twoja ulubiona książka i / lub autor i dlaczego?

„Sfinks” Robina Cooka – czytam książki tego pisarza ponieważ śledzi najnowsze doniesienia ze świata nauki, a potem potrafi wykorzystać informacje w swoich utworach.

Co najbardziej motywuje Cię w życiu zawodowym i prywatnym?

W życiu zawodowym motywuje mnie możliwość zdobywania wiedzy i osiąganie pozytywnych ocen za wyniki pracy, w życiu prywatnym wspólnie spędzony czas z najbliższymi a przede wszystkim podróże i poszukiwanie nowych ciekawych miejsc.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

W roli Office Managera agencji kluczowymi umiejętnościami są organizacja, komunikacja i wielozadaniowość. Muszę sprawnie zarządzać biurem, dbać o płynność pracy zespołu oraz utrzymywać efektywną komunikację między pracownikami. Wymaga to umiejętności planowania, rozwiązywania problemów i dostosowywania się do zmieniających się sytuacji. Kreatywność jest istotna w projektowaniu skutecznych rozwiązań, a elastyczność pozwala mi dostosować się do różnorodnych wyzwań w codziennej pracy.

Krzysztof Bezulski

Krzysztof Bezulski

PPC Specialist –  Fan kolarstwa i modelarz

Jak długo interesujesz się kolarstwem szosowym i co było Twoją inspiracją, aby zacząć?

W kolarstwo wkręciłem się za sprawą koleżanki z poprzedniej pracy, która z powodzeniem startowała i startuje do dzisiaj w ultramaratonach rowerowych oraz jest miłośniczką bikepackingu i turystyki rowerowej. Było to w roku 2017. Wizja setek kilometrów pokonanych jedynie siłą własnych mięśni była dla mnie tak fascynująca, że musiałem spróbować. Kupiłem wtedy pierwszy rower szosowy i tak to się zaczęło. O ile ostatecznie nie wkręciłem się w wielodniowe ultramaratony rowerowe o długości 500-1000 km, to regularnie wyruszam na 100-200 km wyprawy. Jako swoje życiowe osiągnięcie mogę zaliczyć na ten moment pokonanie i podjazd rowerem pod Przełęcz Karkonoską. :)

Jakie są Twoje największe osiągnięcia w modelarstwie lub model, którym jesteś szczególnie dumny?

Jeśli chodzi o modelarstwo, a w szczególności modelarstwo kartonowe, które jest jego dość specyficzną odmianą, to jest to hobby jeszcze z czasów dzieciństwa, kiedy w niemal każdym kiosku RUCHu dostępny był kultowy „Mały Modelarz”. Przemiana zwykłej kartki kartonu w skomplikowane kształty geometryczne, które finalnie materializują się pod postacią samolotów, pojazdów czy budynków ma w sobie coś bardzo satysfakcjonującego. Zwłaszcza gdy patrzy się na dzieła „kartonowych wyjadaczy”, potrafiących tworzyć bardzo realistyczne miniatury. Osobiście, upodobałem sobie temat samolotów z Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. Chociaż moim modelom daleko jeszcze do mistrzostwa, to cieszy progres z każdym kolejnym modelem. Na zdjęciu japońskie Mitsubishi A6M2, czyli słynne „Zero” z wydawnictwa „Kartonowa Kolekcja”.

Jakie aspekty Twojej pracy przynoszą Ci największą satysfakcję?

W pracy największą satysfakcję przynoszą oczywiście udane kampanie reklamowe i zadowoleni Klienci :) Przede wszystkim kampanie sprzedażowe dla sklepów internetowych, gdzie sukces reklamy jest łatwo mierzalny w postaci zwiększonej liczby i wartości zamówień. Wysokie ROASy i rozwój małych kampanii, które później przekształcają się w duże kampanie z wielo tysięcznym budżetem napędza z pewnością każdego specjalistę PPC.

Piotr Brzeziński

Piotr Brzeziński

UX Designer – Fotograf i miłośnik szachów

Czy masz ulubione otwarcie w szachach, które najczęściej stosujesz?

Moim ulubionym otwarciem jest Ruy Lopez lub Partia Włoska, które są równocześnie najpopularniejszymi otwarciami na moim poziomie Natomiast moje ulubione gambity to Jerome, Stafford i Halloween Gambit. Rzadko nimi wygrywam, ale sprawiają mi dużą frajdę ;D

Czy masz jakieś fotograficzne inspiracje lub fotografów, których prace szczególnie cenisz?

Moją fotograficzną inspiracją numer jeden jest streetowy fotograf – Tatsuo Suzuki na którego album czaiłem się ponad 2 lata, wcześniej wypisując zarówno do wszystkich wydawnictw, jak i  do samego autora Kolejną osobą, którą śledzę, jest oczywiście Erwin Olaf, którego zdjęcia bardzo często wyglądają jak obrazy, są świetnie oświetlone i posiadają oryginalny, unikatowy styl. Trzecią osobą jest Platon Antoniou. Uważam, że jest geniuszem zarówno fotografii portretowej, jak i dokumentu. Nie bez powodu fotografował największe osobistości na tym świecie takie jak Bill Clinton, Barack Obama, Al Pacino, Sylvester Stallone czy Prince. 

Z jakim największym wyzwaniem mierzyłeś się  w swojej karierze i jak sobie z nim poradziłeś?

Ostatnio moim największym wyzwaniem zawodowym było zrozumienie, że 95% moich prac jest w bardzo podobnym, minimalistycznym stylu, a następnie zebranie doświadczenia w tworzeniu stron, w zupełnie innym stylu od tego co do tej pory tworzyłem. Aktualnie skupiam się na tym, by moje projekty były różnorodne, ale nadal płynęły z głównym trendem

Piotr Dobrzyński

Piotr Dobrzyński

SEO Expert – Ambasador motoryzacji i przygód

Gdybyś miał nieograniczone możliwości, jakim samochodem byś jeździł?

Jest wiele znakomitych samochodów, a ich nieograniczone możliwości dają ogromne pole do popisu. Pierwszy samochód, który przyszedł mi na myśl to najnowsze Porsche 911 GT3 RS jako auto na weekendowe przejażdżki.  Fenomenalne właściwości jezdne, wygląd oraz dźwięk silnika – czego chcieć więcej?  Na użytek codzienny  wybrałbym audi rs6 c8, które oferuje moc, ciekawy wygląd oraz sporo miejsca wewnątrz.

Jakie wyzwania w SEO  uważasz za najbardziej ekscytujące?

 AI i uczenie maszynowe rewolucjonizują sposób, w jaki można analizować dane i optymalizować strony pod kątem SEO. Wykorzystanie tych technologii do przewidywania trendów, personalizacji treści dla użytkowników czy automatyzacji zadań SEO jest dla mnie naprawdę fascynującą perspektywą.

Jaki kraj / miasto chciałbyś najbardziej odwiedzić?

Podróżowanie to moja pasja i staram się ją cyklicznie realizować, wyjeżdżając w różne ciekawe miejsca. Po pierwszej wyprawie do Azji nie mam wątpliwości, że dalej chcę odkrywać tą część świata. Teraz marzy mi się Japonia, która ze swoją fascynującą mieszanką starożytnej tradycji i nowoczesności, z pewnością oferuje niezwykle bogate doświadczenia dla każdego podróżnika.

 

Maja Fornal

Maja Fornal

UX Researcher – Mistrzyni królewskiej gry

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tenisem?

Tenis był ze mną od dziecka. Tę miłość zaszczepili we mnie rodzice, lecz na początku miałam z nim styczność tylko jako kibic. Od zawsze uwielbiałam oglądać światowych gigantów na kortach wielkiego szlema i robię to do dziś. Grać zaczęłam stosunkowo późno, bo w wieku 13 lat. Zainspirowała mnie moja młodsza siostra, która trenowała profesjonalnie. Zakochałam się w tym sporcie oraz całej otoczce wokół niego. Uważam, że to jedna z lepszych form aktywności fizycznej i polecam ją każdemu. 

Jakie umiejętności chciałabyś rozwijać w swojej obecnej roli zawodowej?

Jako badaczka UX i (już niedługo) psycholożka na pewno muszę śledzić trendy i nowe narzędzia badawcze na rynku. Coraz większą rolę w mojej pracy odgrywa AI. Uważam jednak, że nigdy nie zastąpi ludzkiego podejścia, empatii i wnikliwości, która jest podstawą tej pracy. Chciałabym na pewno umiejętnie korzystać z nowych narzędzi i wdrażać je do swojej pracy nie zapominając o tym, że filarem jest kontakt z drugim człowiekiem.

Czy jesteś bardziej introwertykiem czy ekstrawertykiem i jak to wpływa na Twoją pracę?

Określiłabym siebie jako ekstrawertyka. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, z łatwością nawiązuje z nimi kontakt oraz czerpię z tego energię. Nie znaczy to jednak, że nie mam momentów wyciszenia. Często doceniam możliwość przebywania samej w skupieniu i pracy samodzielnej. Lubię także współpracować w zespole. Nie mam problemów z komunikacją, a elastyczność i umiejętność spojrzenia na sytuację z perspektywy innych niewątpliwie mi w tym pomaga. 

Przemysław Kijak

Przemysław Kijak

Senior SEO Specialist – Zawodnik na długie dystanse

Co w pracy pozycjonera jest dla Ciebie najbardziej motywujące?

Gdy otrzymuję pod opiekę serwis ze sporą pulą niedociągnięć, który wspólnie z Klientem udaje się ciekawie rozbudować i obserwować coraz lepsze wyniki. Wiele radości daje mi również odkrywanie różnego rodzaju „patentów”, które pomagają potem skuteczniej pozycjonować.

Czy jest jakaś trasa rowerowa, o której marzysz, żeby ją pokonać?

Marzy mi się objechanie na raz Bałtyku, wzdłuż jego wybrzeża. Długość trasy to około 7000 kilometrów, zależnie od obranego wariantu. Główne trudości, jakie przewiduję to ilość dostępnego czasu oraz komary.

Czy jesteś bardziej introwertykiem, czy ekstrawertykiem i jak to wpływa na Twoją pracę?

Mam w sobie obie te osobowości, co w mojej ocenie niesie za sobą pewne korzyści, na przykład zrównoważone podejście do pracy zespołowej oraz samodzielnej. W SEO ważna jest zarówno współpraca (z klientem czy przy większych projektach), jak i umiejętność skupienia się na indywidualnych zadaniach analitycznych czy optymalizacyjnych. Idzie za tym także zdolność do adaptacji do różnych sytuacji. Łatwiej mi „przełączać się” między potrzebą interakcji a koncentracją na zadaniach wymagających skupienia.

Monika Michalak

Monika Michalak

Business Growth Manager – Eksperymentatorka smaków i podróżniczka aromatów

Czy masz ulubione danie, które uwielbiasz gotować dla rodziny lub przyjaciół?

Kocham eksperymentować w kuchni! Ciężko określić moje ulubione danie, bo najczęściej tworzę coś zupełnie innego, być może też dlatego, że nie zapisuję swoich przepisów, co utrudnia mi powtórzenie posiłku sprzed tygodnia. Lubię w kuchni wyzwania – otwieram lodówkę, sprawdzam, co mamy, i pozwalam się ponieść kreatywności, wymyślając nowe dania. Jednak, gdybym musiała wybrać, co najbardziej lubię gotować (i jeść, oczywiście), to bez wątpienia są to owoce morza. Chyba moje popisowe danie to właśnie ośmiornica z grilla z dodatkiem czosnku i pietruszki, do tego świeże dodatki, a doznania smakowe są gwarantowane. Gotując dla znajomych, stawiam na większy uniwersalizm – kuchnię włoską (makarony, risotto, bruschetty) lub kuchnię grecką (moussaka lub faszerowane cukinie).

Czy jest jakaś książka, która szczególnie pomógł Ci w rozwoju zawodowym?

Zdecydowanie „Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza”!. Jest w pełni zgodna z moim podejściem do pracy i zarządzania zespołem. Podkreśla, jak istotną rolę odgrywa bezpośredni przełożony w kształtowaniu poczucia satysfakcji pracownika z pracy. Pokazując cechy skutecznego menedżera, książka podkreśla koncepcję radykalnej szczerości (o której wcześniej nie słyszałam), która skupia się na dwóch aspektach. Pierwszym z nich jest osobista troska, zachęcająca do wyjścia poza sztywne ramy profesjonalizmu poprzez „przynoszenie do pracy całego siebie”. Drugi wymiar to bezpośrednia konfrontacja, czyli jasne informowanie pracowników o jakości ich pracy i podejmowaniu czasem trudnych decyzji. Ta lektura ugruntowała mnie w przekonaniu, że aby być dobrym menedżerem, trzeba nie tylko posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale również być dobrym człowiekiem, który buduje relacje oparte na wzajemnym szacunku i trosce o zespół.

Jakie są trzy słowa, którymi opisałabyś siebie i dlaczego właśnie te?

Empatia, ambicja i szczerość – tak bym siebie opisała. Empatia jest dla mnie fundamentem, ponieważ umożliwia zrozumienie i wsparcie innych, budując prawdziwe i  długotrwałe relacje. Ambicja napędza mnie do ciągłego doskonalenia się, dążenia do celów i przekraczania własnych granic, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Szczerość traktuję jako wartość, która kształtuje autentyczność wspomnianych wcześniej relacji. Te trzy cechy stanowią fundament mojego podejścia zarówno do życia prywatnego jak i pracy.

Hubert Nowak

Hubert Nowak

Senior SEO Specialist – Snowboardzista i najlepszy przyjaciel swojego psa

Jak lubisz spędzać czas ze swoim psem?

Chodzenie na długie spacery pozwala nam obojgu cieszyć się świeżym powietrzem i odkrywać okolicę, co jest świetnym sposobem na relaks i budowanie silnej więzi między nami. W domu  zabawa i trening komend nie tylko zapewniają mojemu psu odpowiednią stymulację fizyczną i umysłową, ale także pomagają utrzymać dyscyplinę i porządek, co jest korzystne dla nas obu :D

Jak radzisz sobie z trudnymi sytuacjami lub wyzwaniami?

Staram się analizować problem z różnych perspektyw, aby znaleźć najbardziej efektywne rozwiązanie, co często wiąże się z przemyśleniem konsekwencji różnych działań. Ważne jest dla mnie, aby pozostać elastycznym i otwartym na zmiany, ponieważ rozwiązanie, które początkowo wydawało się najlepsze, może wymagać korekty w miarę zdobywania nowych informacji lub po prostu zmiany okoliczności.

Czego nauczyło Cię wojsko, a czego w nim nie lubisz?

Wojsko sporo mnie nauczyło. Jedną z takich rzeczy, jest dbałość o szczegóły, jak choćby wiązanie butów, co może wydawać się trywialne, ale w rzeczywistości podkreśla dyscyplinę i przygotowanie do każdej sytuacji. Strzelanie nauczyło mnie kontroli, skupienia i odpowiedzialności za używaną broń. Mimo tych pozytywów są oczywiście aspekty wojska, które mnie frustrują. To m.in. rygorystyczna hierarchia i często ograniczona decyzyjność, co może wpływać na poczucie indywidualności i wolności osobistej.

Przemysław Piszko

Przemysław Piszko

UX Designer – Kompozytor dźwięków i smaków

Jaki jest Twój ulubiony gitarzysta i dlaczego?

John Frusciante. Lubię go za nietypowy styl grania, który łamie schematy podstawowych zasad gry na gitarze. No i oczywiście za już kultowe motywy muzyczne, które znamy z Red Hot Chili Peppers.

Jakie narzędzia lub technologie uważasz za niezbędne w Twojej codziennej pracy?

Głównie pracuję na co dzień z grafiką, więc nie wyobrażam sobie pracy bez narzędzi takich jak: Macbook, Figma, Photoshop, Illustrator, Todoist. 

Czy masz jakiś rytuał lub nawyk, który pomaga Ci rozpocząć dzień od dobrych myśli?

Dzień rozpoczynam nie od śniadania, a od kawy. Po “zalogowaniu się” przez pierwsze paręnaście minut przeglądam inspiracje, nowości i trendy na tablicach typu Behance, Dribbble

Wojciech Popiela

Wojciech Popiela

CEO – Władca designu i fantazji

Jak zmieniłbyś świat, gdybyś miał  na to wpływ?

Posłużę się cytatem z Hideo Kojimy – “It’s not about changing the world. It’s about doing our best to leave the world… the way it is. It’s about respecting the will of others, and believing in your own”. Japończycy mają też pojęcie “shoganai”, rzeczy których nie można zmienić i należy po prostu je zaakceptować bez żalu.

Czy jest coś, czego nauczyłeś się przez swoje zainteresowania, co zmieniło Twój sposób myślenia?

Staram się, by większość rzeczy w jakiś sposób poszerzyło moje horyzonty. Akumulacja różnych doświadczeń i wiedzy w niewidzialny sposób dokonuje jakościowej zmiany. 

Czy uważasz, że design może być narzędziem do rozwiązywania problemów społecznych? 

Oczywiście. Dobrym przykładem jest firma Salvon, która w jednej ze swoich kampanii w Indiach promowała nawyk mycia rąk. Osiągnęła to za pomocą dodania mydła do kredy, której dzieci używały do pisania w szkole. Dzięki temu udało się w kreatywny sposób podnieść poziom higieny. Tutaj można zobaczyć filmik o kampanii: https://www.youtube.com/watch?v=vAIONnKRxqs

Eugeniusz Poprocki

Eugeniusz Poprocki

UX Lead – Fan ciężkich brzmień i designu

Jaki jest najlepszy koncert, na którym byłeś, a jaki to ciągle twoje marzenie?

Mój pierwszy koncert Rammstein w 2019 roku w Chorzowie był wyjątkowy i zapadł mi w pamięci na zawsze. To było takie show, jakiego nie potrafi zrobić nikt inny. W zeszłym roku ponownie wybrałem się na ich koncert (również w Chorzowie), a w maju tego roku jadę do Pragi na trzecią edycję  

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

Analityczne myślenie, umiejętność przeanalizowania każdego przypadku. Najważniejsze jest, aby zrozumieć klienta i jego potrzeby oraz móc zwizualizować pomysły tak by powstał przemyślany i estetycznie doskonały produkt.

Jakie są trzy słowa, którymi opisałbyś siebie i dlaczego właśnie te?

Szczerość, harmonia i moc. Wierzę tylko w szczere myśli, słowa i czyny. Jeśli nie jesteś szczery (ze sobą, z bliskimi oraz innymi osobami) to nie zasługujesz na istnienie. Harmonia to podstawa bycia. Natura nic nie robi, ale ma doskonałą harmonię. Uważam, że to jest dobry przykład dla ludzi. Moc – każdy powinien mieć moc, bo jeśli jej nie masz to, po co żyć?

Olaf Susicki

Olaf Susicki

Sales & Customer Success – Wojownik trójboju siłowego

Czy istnieje postać historyczna lub współczesna, którą szczególnie podziwiasz? Dlaczego?

Tutaj w zasadzie większość przywódców. Imponuje mi każdy, kto ma odwagę do dużych zmian i nie boi się działać.

Jaką wartość najbardziej cenisz w pracy zespołowej i dlaczego?

Pomoc wzajemna. Współdziałanie i dzielenie się wiedzą, czy umiejętnościami przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym i po prostu pomaga w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu kolejnych wyzwań.

Co daje Ci sport i jakie są Twoje największe osiągnięcia w dyscyplinie, którą trenujesz?

Sport to dla mnie na sposób na uwolnienie stresu. Poza tym czuję się po prostu pewniej, mając świadomość, że jestem silny i że dbam o swoje zdrowie i wygląd. Moje największe osiągnięcie to podniesienie 275 kg w przysiadzie ze sztangą.

Hugon Szulczewski

Hugon Szulczewski

Sales Manager – Potencjalny pracownik ZOO i golfista

Czy jest coś, co zawsze chciałeś zrobić, ale jeszcze nie miałeś okazji? Co to jest i dlaczego?

Zawsze chciałem pracować ze zwierzętami w ZOO. Uważam, że przy takiej codziennej pracy nawiązuje się niezwykła więź opiekuna ze zwierzakiem. Nie zrobiłem tego jeszcze, ponieważ na ten moment realizuję się zawodowo w Webmetric :) Jak już zostanę tym milionerem to zatrudnię się w ZOO.

Czy masz jakieś nietypowe zainteresowanie, o którym mało kto wie?

 Nie każdy wie, że hobbystycznie grywam w golfa. Uważam, że to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie popołudnia.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

Umiejętność słuchania klienta i dostosowania się do jego oczekiwań. Brzmi jak banał, ale uważam, że większość handlowców stara się sprzedać, nie słuchając, co klient chce kupić.

Joanna Śledziejowska

Joanna Śledziejowska

SEO Expert – Kolekcjonerka płyt winylowych i działkowiec

Jakiej muzyki najczęściej słuchasz / ulubiony gatunek muzyczny?

Moje muzyczne zainteresowania są dość różnorodne i zawsze było mi trudno określić jeden ulubiony gatunek. Słucham wielu rodzajów muzyki, ale szczególnie bliskie mojemu sercu są rap, soul, R’n’B, a także polska muzyka z lat 70. i 80. Trochę tak jak określił to główny bohater filmu Dzień Świra – od Cockera do Mozarta.  Świetnie odzwierciedla to zresztą moja kolekcja płyt. 

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

Dla mnie kluczowe są umiejętności analitycznego podejścia, szybkiego dostosowywania się do zmian oraz posiadanie szerokiej wiedzy z pogranicza różnych dziedzin, takich jak SEO, techniczne wdrożenia, marketing czy PR. Te umiejętności pozwalają mi na efektywne zarządzanie projektami, rozwiązywanie problemów i dostosowywanie strategii do ciągle zmieniającego się środowiska,  a to w dzisiejszych czasach jest po prostu niezbędne.

Czy masz jakieś projekty działkowe, które planujesz zrealizować w najbliższej przyszłości?

Każdy sezon to dla mnie nowa lista rzeczy do zrealizowania. Na ten sezon na pewno w planach jest mała szklarnia, w której będę hodować pomidory. Oprócz tego chcę dalej rozwijać warzywniak, posadzić nowe krzewy owocowe i odmalować płot ;)

Marta Więcław

Marta Więcław

Marketing Expert – Miłośniczka kadrów i kontynentów

Jaki Twoim zdaniem film powinien obejrzeć każdy przynajmniej raz w życiu?

Myślę, że najbardziej uniwersalną propozycją z mojej listy ulubionych tytułów byłby “Forrest Gump”. Film, który obejrzałam już wiele razy, przedstawia historię życia Forresta Gumpa, który jest świadkiem wielu historycznych wydarzeń w USA, a w kilku nawet bezpośrednio uczestniczy. To zabawna historia, pełna pozytywnej energii, a także źródło wielu powiedzeń, w tym chyba najsłynniejszego cytatu: Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi. Uwielbiam grę aktorską Toma Hanksa i myślę, że naprawdę warto obejrzeć ten film przynajmniej raz w życiu.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

Projekty marketingowe są powiązane z wieloma obszarami działania w firmie, dlatego uważam, że niezwykle cenna jest umiejętna współpraca z różnymi osobami czy zespołami, zrozumienie procesów i szukanie optymalnych rozwiązań w środowisku, w którym pracujemy. Cenię też dobrą organizację i system pracy, a także umiejętne zarządzanie swoim czasem, co przynosi wymierne korzyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Które miejsce na świecie sprawiło na Tobie największe wrażenie i dlaczego?

Z podróży, które odbyłam do tej pory, najbardziej zapadła mi w pamięci podróż do Japonii. Odwiedziłam Tokio, Kioto i Osakę, z których Tokio wyróżniało się swoim metropolitalnym charakterem i niemożliwym do ogarnięcia wzrokiem zasięgiem, Kioto – bardziej duchowym wymiarem, szeregiem świątyń oraz pięknych, japońskich ogrodów, a w Osace widziałam zachwycający ogród różany. Jednak wyjątkowe miejsce w moim sercu zajmuje Lizbona, w której mieszkałam kilka miesięcy podczas wyjazdu studenckiego Erasmus. To niezwykłe miasto, które uwielbiałam zwiedzać i poznawać, niezliczone knajpki z pysznym jedzeniem (w tym niebiańskie słodycze, choćby znane babeczki Pasteis de nata), serdeczni i otwarci ludzie, wiele zakątków i miejsc, które mnie oczarowały.

Michał Więcław

Michał Więcław

Co-Founder – Amator rakiety i długich dystansów

Czy jest jakaś książka, która szczególnie pomógł Ci w rozwoju zawodowym?

Ciężko wybrać jedną pozycję książkową, która pomogła mi w rozwoju zawodowym. Przychodzi mi na myśl za to dzieło noblisty Miltona Friedmana – „Wolny wybór”, które ukształtowało moje poglądy biznesowe i nie tylko

Co uważasz za swoje największe osiągnięcie sportowe i dlaczego?

Sportowe w sensie fizycznym – na pewno przebiegnięcie maratonu. Przygotowania zajęły ponad 8 miesięcy, a przez prawie cały bieg mocno padało, to była walka z samym sobą i własnymi słabościami. A sportowe w sensie zawodniczym – medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach. Jako junior sporo czasu spędziłem na turniejach szachowych, ale nigdy nie udało mi wejść na „pudło” na Mistrzostwach Polski.

Czy podróże zmieniły Twój sposób myślenia lub spojrzenie na świat? W jaki sposób?

Podróże poszerzają horyzonty. Nie jest to tylko pusty slogan, tak jest faktycznie. Największe wrażenie zrobiła na mnie podróż do Japonii. Zrozumiałem wtedy, że świat to zlepek pięknych miejsc i doświadczeń, które przez natłok bieżących spraw nie są doceniane na co dzień.

Norbert Zbylut

Norbert Zbylut

Head of SEO – Wędkarz z sercem działkowca

Jak wygląda Twój idealny dzień na rybach?

Nawet kiepski dzień na rybach to dobry dzień na rybach. Swoje wyjazdy lubię zaczynać kiedy jeszcze jest ciemno i każdemu polecam widok wschodzącego słońca nad wodą, kiedy przyroda dopiero budzi się po nocy. Każda pora roku to inne wrażenia, które w połączeniu z ciszą i termosem kawy są warte wczesnego wstawania.

Jak najnowsze technologie zmieniły sposób, w jaki pracujesz?

Domyślam się, że pytanie dotyczy AI :) Odpowiem, że nie zmieniło to mojej pracy, ale ją usprawniło. Wprowadzenie na masową skalę narzędzi takich jak ChatGPT miało być kolejnym już „SEO is dead”, a jak widać, branża trzyma się całkiem dobrze. Korzystając z narzędzi opartych o AI, szukam właśnie usprawnień i automatyzacji mojej pracy, a nie sposobu na to, aby AI zrobiło coś za mnie, od początku do końca. Marcowa aktualizacja algorytmu Google wskazuje zresztą dalszy kierunek dla branży i w mojej ocenie Google wcale nie chce nas karać za korzystanie ze sztucznej inteligencji, dopóki tworzone z jej pomocą treści są pomocne dla użytkowników i zawierają w sobie element „ludzki”, dodający perspektywę bądź dawkę eksperckiej wiedzy z wybranej dziedziny.

Co oprócz wędkarstwa pozwala Ci się odprężyć i złapać dystans?

Jeśli nie jestem na rybach, to  odpoczywam i spędzam czas na działce, gdzie zawsze jest coś do naprawienia czy zbudowania. Do tego oczywiście zajmuję się ogrodem. Daje mi to dużo satysfakcji i pozwala na chwilę odetchnąć od codziennego hałasu. To moje miejsce spokoju, gdzie mogę cieszyć się prostymi rzeczami, zwolnić i znaleźć czas na relaks.

programowanie

Michał Ziąbkowski

Full Stack Developer – Miłośnik literatury fantasy i programowania

Co Ciebie najbardziej interesuje w literaturze fantasy/sci-fi, za co ją cenisz?

Głównie za bycie odskocznią od rzeczywistości i możliwość poznawania światów, które tak bardzo różnią się od naszego, choć pewne rzeczy pozostają w nich niezmienne mimo innej otoczki. Szczególnie cenię drobiazgowo przemyślane światy w twórczości Janusza Zajdla i Isaaca Asimova, a także poczucie humoru Terry’ego Pratchetta i Douglasa Adamsa.

Jak zacząłeś swoją przygodę z programowaniem?

Moje pierwsze kroki stawiałem na początku lat 90. na BASIC-u wbudowanym w Commodore’a 64. Dużo później, na bardziej współczesnym sprzęcie, zacząłem pisać narzędzia na własny użytek, żeby zautomatyzować i uprościć pewne zadania. Używałem do tego różnych języków. Aktualnie moim ulubionym jest Python.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe w swojej pracy i dlaczego?

Najważniejsza jest umiejętność rozwiązywania problemów i dotarcia do optymalnego rozwiązania. Inna ważna rzecz to dyscyplina i zdolność oceny skutków swoich decyzji w dalszej perspektywie.

 

Komentarze
Dodaj komentarz
Spis treści

    Darmowy raport z badań UX

    Co sądzisz o artykule?
    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.