Strona główna / Wiedza / Biznes / 8 najważniejszych konferencji UX
BlogBiznes

8 najważniejszych konferencji UX

8 najważniejszych konferencji UX

Konferencje UX i wydarzenia branżowe to doskonała okazja do poszerzenia swojej dotychczasowej wiedzy oraz poznania interesujących osób. Zawody UX Designera oraz UI Designera zyskują na popularności w niezwykłym tempie. Postanowiliśmy dokonać zestawienia najważniejszych wydarzeń ze świata UX, aby umożliwić Wam dalszy rozwój i udział w ciekawych wydarzeniach.

Konferencje UX — zestawienie

txb.digital

Konferencja TXB to pierwsze tego typu wydarzenie w Poznaniu, organizowane przez praktyków dla praktyków na wszystkich stopniach zaawansowania – od juniora po seniora. Poświęcone jest tematom z trzech dziedzin: technologiiuser experience oraz biznesu. Skierowana jest do product ownerów, project managerów, UX designerów/product designerów oraz wszystkich osób zajmujących się rozwojem produktów cyfrowych. Konferencja UX odbędzie 11 i 17 listopada 2023 w Poznańskim eN Studios, stanowi ona niepowtarzalną okazję do rozwoju, poznania nowych ludzi z branży oraz zdobycia wiedzy od najlepszych ekspertów.

Bilety kupicie tutaj: txb.digital

 

UX Poland

Konferencja UX Poland jest znana jako jedno z największych wydarzeń z UX w Polsce i na świecie. Pierwsza edycja konferencji UX odbyła się już 14 lat temu! Możemy spekulować, że tak jak w przypadku poprzedniej edycji, połączony zostanie tryb online i offline, jednak jeszcze niewiele wiadomo na temat tegorocznego formatu wydarzenia. Niemniej liczymy, że będzie tak dobre lub nawet lepsze od poprzedniego!

Tutaj możecie śledzić postępy: uxpoland.com

 

 

waysConf 2023

Konferencja WaysConf, zapoczątkowana w 2018 roku jako warsztat dla lokalnych projektantów, stała się największym wydarzeniem UX/UI w regionie CEE, z ponad 1500 uczestnikami i 40 prelegentami podczas edycji z 2022 roku. Główną ideą WaysConf jest to, że niezależnie od naszej roli jako badaczy, projektantów, deweloperów czy właścicieli produktów, dążymy do jednego celu – stworzenia jak najlepszego produktu cyfrowego. Jednakże sposób, w jaki to osiągamy, może się różnić, dlatego podczas kolejnej, piątej już edycji WaysConf poprowadzimy uczestników przez różne ścieżki, którymi podążają twórcy produktów cyfrowych.

Tutaj możecie kupić bilety na konferencję: waysconf.com

 

 

POLISHOPA Design Thinking Conference

POLISHOPA Circulation of Inspiration jest to międzynarodowe wydarzenie dotyczące świadomego projektowania. Przez dwa dni, uczestnicy mogą uczestniczyć w prezentacjach i warsztatach prowadzonych przez projektantów UX z wieloletnim doświadczeniem. Nie znamy jeszcze myśli przewodniej tegorocznej edycji, ale wiemy, że POLISHOPA nas nie zawiedzie!

Śledźcie aktualności na: polishopa.pl

 

 

ace! Conf

ACE! Conf to największa konferencja UX tego rodzaju w Europie Środkowej, przyciągająca uczestników z całego regionu. Kolejna edycja połączy dwie ścieżki: Agile Software Development i Product Design & Management. Ścieżki „The Building Software Better” i The Building Better Products prezentują z zakresu agile, lean, Scrum, Kanban, System Thinking, Lean Startup, LeanUX. To doskonałe miejsce do nauki dla Scrum Masterów, Agile Coachów, Project & Product Managerów czy Liderów Zespołów.

Więcej o konferencji: aceconf.com

 

 

soap! conference

Konferencja soap! to wyjątkowe wydarzenie, skupiające się na kreacji i produkcji treści. Podczas wydarzenia dyskutuje się o różnorodnych zagadnieniach związanych z tworzeniem treści, takich jak grafika, filmy, podręczniki, interfejsy użytkownika oraz poszczególne etapy cyklu życia treści, od ich powstawania po zarządzanie, transformację i lokalizację. W konferencji uczestniczą różne osoby, w tym autorzy, architekci informacji, project managerowie, graficy i inne postaci, które odgrywają kluczową rolę w procesie tworzenia treści.

Więcej o konferencji: soapconf.com

 

 

Największa, polska konferencja poświęcona biznesowi mobile.

Program konferencji uwzględnia zagadnienia dotyczące zarządzania projektami, marketingu mobilnego, sektora e-commerce oraz fintech. Organizatorzy dbają też o UX/UI i kwestie związane z projektowaniem produktów mobilnych. Nie brakuje case studies i działki inspiracyjnej.

Prelekcje mają na celu przekazanie praktycznej wiedzy z obszaru mobile oraz inspirować biznes do rozwoju.

Nieodłącznym elementem MTC są także trendy, networking oraz gala rozdania nagród.
Mobile Trends Awards co roku wyróżnia najlepsze projekty mobilne w Polsce.

Więcej o konferencji: 2023.mobiletrends.pl

 

InternetBeta

Wydarzenie organizowane jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. To doskonałe miejsce do nawiązania nowych relacji, networkingu, wymiany doświadczeń i kontaktów biznesowych. InternetBeta to konferencja, która łączy różne środowiska związane z Internetem i nowymi technologiami.

Więcej o konferencji: https://internetbeta.pl

 

Konferencje UX — podsumowanie

Jeśli szukaliście odpowiedniego dla Was wydarzenia UX, to powyższe zestawienie powinno dostarczyć wskazówek, które pomogą w wyborze. Na polskim rynku eventy typu “Konferencje UX” to temat dość świeży, jednak eksperci będący prelegentami mają zawsze wieloletnie doświadczenie i/lub prezentują innowacyjne i nowatorskie podejście, więc niezależnie od wyboru udział w konferencji będzie zawsze miał pozytywny wydźwięk!

 

Sprawdź relacje z poprzedniego roku – Konferencje 2022

Tagi
Komentarze
Dodaj komentarz
Spis treści

  Darmowy raport z badań UX

  Artykuły powiązane

  Co sądzisz o artykule?
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.