Biznes

20 osobowości z branży UX — lista osób, które warto obserwować

1 stycznia 1970 (aktualizacja: 26 lipca 2024)

Jeśli szukasz inspiracji UX w postaci wskazówek, aktualności, porad, opinii albo szukasz odpowiedniego specjalisty, który wprowadzi Cię do świata UX, social media są świetnym miejscem do ich znajdowania.

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 20 osobistości, które znacząco wpłynęły lub nadal wpływają na szeroko pojęty UX, które teraz możesz śledzić na Linkedinie, Instagramie i Twitterze. Dzięki tej liście możesz łatwo nawiązać kontakt z niektórymi z najbardziej wpływowych liderów w dziedzinie doświadczenia użytkownika.

Miłego odkrywania, rozmów i tweetowania!

 

Iga Mościchowska – projektantka, badaczka, wykładowczyni, mentorka, twórczyni narzędzi dla projektantów i certyfikowana trenerka

Jedna z najbardziej interesujących kobiet w polskim UX. Z wykształcenia jest socjologiem. Od lat specjalizuje się w tworzeniu produktów cyfrowych. Projektowaniem doświadczeń zajmuje się od 2007 roku. Jej droga kariery w świecie UX zaczęła się od badacza użyteczności, poprzez projektanta i dyrektora UX, aż do konsultanta i trenera. Pracowała przy projektach dla takich klientów jak: eBay, Tauron, Opera Software, KGHM czy WSiP. Jako opiekun merytoryczny studiów User Experience & Product Design na AGH ma ciągły kontakt z problemami projektowymi, które uwielbia rozwiązywać. Szkolenia dla firm traktuje jako możliwość dzielenia się doświadczeniem i pomocy w rozwoju kompetencji produktowych. Autorka bestsellera „Badania jako podstawa projektowania User Experience”, w której razem z Barbarą Rogaś-Turek pokazują, jakie mogą płynąć korzyści z badań, by tworzyć produkty bazujące na realnych danych, a nie na przeczuciach. Stworzyła również warsztatowe karty dedykowane projektantom, badaczom, kierownikom i analitykom biznesowym, umożliwiające planowanie warsztatów projektowych i produktowych. Igę Mościchowską warto obserwować na Linkedinie.

Obserwujący Linkedin: 7034
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 696
Obserwujący Twitter: brak informacji
Link do zakupu kart: https://www.witflow.com/karty-witflow

 

Krzysztof Miotk – konsultant, jeden z wybitniejszych polskich UX Researcherów

Postać obowiązkowa do śledzenia w social mediach przez przyszłych badaczy UX, projektantów UX i osób działających przy produktach cyfrowych. Współtwórca podcastu „UX po Godzinach”, dostępnego na Spotify (prowadzi go razem z Szymonem Trzeplą). Wykładowca i kierownik merytoryczny studiów podyplomowych w Collegium Da Vinci w Poznaniu na kierunku „Badania UX”. Od wielu lat pomaga zoptymalizować produkty cyfrowe. Jako UX Researcher prowadził badania dla takich marek jak: OLX, BLIK, T-Mobile, Asseco, Santander BP, Alior Bank i Tubądzin. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie biznesowe zdobyte m.in. jako koordynator projektów i strateg marki szkoleniowej. Prelegent na wydarzeniach typu DesignWays 2021. Na platformie eduj.pl dostępny jest jego kurs „Testy użyteczności (badania UX) – zdalne i stacjonarne”, w których podczas 23 wykładów tłumaczy, jak tworzyć testy użyteczności, aby były przydatne dla całego zespołu. Bardzo aktywny na swoim Linkedinie, który jest kopalnią wiedzy o szeroko pojętym UXie.

Obserwujący Linkedin: 3678
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: brak informacji
Obserwujący Twitter: brak informacji

 

Tomasz Skórski – od ponad 20 lat w branży informatycznej, a od przeszło 12 zajmuje się zarządzaniem cyfrowymi produktami, tworzeniem, projektowaniem i badaniami. Autor podcastu „nie tylko design”.

Manager, Ekspert User Experience i Product Management, specjalizujący się w serwisach e-commerce. Prelegent na międzynarodowych i polskich konferencjach specjalistycznych. Odpowiedzialny za rozwój wyszukiwarki w Allegro. Realizuje i wdraża międzynarodowe projekty zarówno dla znaczących korporacji lub administracji publicznej jak i dla startupów. Twórca raportów o branży User Experience i Product Design w Polsce. Wykładowca i kierownik studiów podyplomowych User Experience Design na Uniwersytece SWPS w Warszawie, wykłada również na studiach dziennych na AGH w Krakowie oraz na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Sam lubi słuchać podcastów jadąc do pracy albo wyjmując naczynia ze zmywarki.

Obserwujący Linkedin: 2641
Obserwujący Facebook: 250
Obserwujący Instagram: 496
Obserwujący Twitter: brak informacji

 

Josh Brewer – współtwórca platformy workflow do projektowania Abstract, terapeuta startupowy, założyciel labolatorium produktów cyfrowych Habitat.

Jego strona „52 tygodnie UX” to niesamowite darmowe źródło wiedzy dla projektantów UX. Był głównym projektantem na Twitterze i dyrektorem UX w Socialcast. W 2012 roku amerykański magazyn Fast Company, koncentrujący się na technologii, biznesie i designie, uznał Josha Brewera za jednego z 50 projektantów kształtujących przyszłość designu. Sam Brewer uważa to za „wygraną projektantów na całym świecie, którzy się pojawiają, zakasują rękawy, wykonują pracę i dopracowują szczegóły”.
Obecnie jest CEO i współzałożycielem Abstract — platformy do zarządzania projektami dla nowoczesnych zespołów. Na szczęście Brewer jest również aktywnym użytkownikiem Twittera. Można go śledzić na @jbrewer.
https://52weeksofux.com/tagged/week%201 – link do “52 weeks of UX”
Obserwujący Linkedin: 1779
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 3 545
Obserwujący Twitter: 31 800

 

Igor Farafonow – Projektant, badacz UX i konsultant. CEO firmy Uxeria.

Konsultant merytoryczny Venture Builder The Heart, która współpracuje z wiodącymi korporacjami, budując nowe biznesy, produkty i kanały dystrybucji. Mentor UX programów akceleracyjnych, takich jak: Google Launchpad, GovTech czy HugeThing. Znany i ceniony mówca takich konferencji jak: ProductCamp, UX Poland, World Usability Day, Mobile Trends lub Forum IAB. Członek międznarodowj eksperckiej społeczności Google Experts Community w obszarze Produkt Design. Często zapraszany do podcastów „Nie tylko Design” Tomasza Skórkiego czy App Loads – pierwszego polskiego podcastu o produkt designie Michała Ptaszyńskiego. Media takie jak Puls Biznesu, Interaktywnie lub Media&Marketing często korzystają z wiedzy i doświadczenia Igora, cytując go na forum.

Obserwujący Linkedin: 2 310
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 309
Obserwujący Twitter: 47

http://apploads.pl – link do podcastu
https://theheart.tech/services/venture-building – strona The Heart

 

Natalia Bienias – działa, opowiada, uczy i wykłada. Autorka bloga Zebza.net oraz kanału na YouTubie By Zebza. Chciałaby zamieszkać w Holandii.

Od ponad 10 lat zajmuje się tworzeniem produktów cyfrowych. Absolwentka Grafiki na PJATK i UXD na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Head of Design w firmie projektowo-badawczej Mobee Dick. W codziennej pracy układa, organizuje treści i upraszcza najdziwniejsze interfejsy. Jak mówi o sobie: „siedzę w projektowaniu produktów cyfrowych. Staram się dbać o dobre doświadczenia osób, które z nich korzystają.” Wykłada na kierunku UX & Product Design na warszawskim, katowickim i sopockim SWPS. Prowadzi również zajęcia z projektowania mobile na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na studiach podyplomowych.

Obserwujący Linkedin: 3001
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 8899
Obserwujący Twitter: 493

Aarron Walter – autor książki „Projektowanie dla emocji”. Swój czas i energię skupia na nauczaniu innych jak przyciągnąć użytkowników do Twojej witryny. Aktywnie prowadzi podcast zatytułowany „The Design Better Podcast”. Doradzał Białemu Domowi i Departamentowi Stanu USA.

Rozpoczął praktykę UX w amerykańskiej firmie MailChimp, której głównym produktem jest platforma online do wysyłania maili. Pomógł rozwinąć produkt z kilku tysięcy użytkowników do ponad 10 milionów.

Obecnie jest starszym kierownikiem ds. produktów i projektowania w firmie Resolve to Save Lives, gdzie bada, w jaki sposób projektowanie i technologia mogą pomóc w walce z COVID-19. Wcześniej był wiceprezesem ds. treści w InVision, czerpiąc z dwudziestoletniego doświadczenia w prowadzeniu zespołów produktowych i nauczaniu projektowania, aby pomagać firmom wprowadzać najlepsze praktyki projektowe.

Jest również głównym mówcą i przemawiał na ponad stu konferencjach, wydarzeniach i firmach na pięciu kontynentach. Był opisywany w Fast Company, TechCrunch, Vanity Fair i wielu innych publikacjach. O pozostałych sześciu opublikowanych przez niego książkach, artykułach, wystąpieniach na konferencjach i wpisach na blogu można dowiedzieć się z jego oficjalnej strony internetowej.

Obserwujący Linkedin: 8 000
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 2025
Obserwujący Twitter: 51 600

https://www.aarronwalter.com – link do oficjalnej strony

 

Andy Budd – projektant doświadczeń użytkownika i współzałożyciel Clearleft – pierwszej agencji User Experience w Wielkiej Brytanii, zajmującej się cyfrowym doradztwem projektowym.

Andy Budd jest najlepiej sprzedającym się autorem technologii, kuratorem konferencji UX London i Leading Design. Jest również stałym prelegentem na międzynarodowych konferencjach, takich jak SXSW*, Awwwards i The Next Web. Obecnie pracuje jako Venture Partner w Seedcamp – najbardziej udanym europejskim funduszu Venture, pomagając docenić design w start-upach. Jednocześnie wspiera kilkunastu Szefów, Dyrektorów i Wiceprezesów Produktu i Designu jako executive coach i mentor.

Najchętniej odpoczywa nurkując. Jest wykwalifikowanym instruktorem nurkowania PADI i emerytowanym pogromcą rekinów.

*South by Southwest® poświęca się pomaganiu kreatywnym ludziom w osiąganiu ich celów. Założona w 1987 roku w Austin w Teksasie firma SXSW® jest najbardziej znana ze swoich konferencji i festiwali, które świętują zbieżność technologii, filmu, muzyki, edukacji i kultury.

Obserwujący Linkedin: 7009
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 100
Obserwujący Twitter: 64 100

https://www.sxsw.com – link do strony głównej konferencji SXSW

 

Yael Levey – ekspertka od projektowania UX z ponad 10-letnim doświadczeniem. Jest popularną vlogerką. Na swoim kanale YouTube mówi o najlepszych praktykach UX. Jej pasją jest dzielenie się informacjami w sferze UX z innymi użytkownikami. Uwielbia science fiction, fotografię i quizy w pubach.

Yael ma również stronę internetową z jeszcze cenniejszymi wskazówkami dla projektantów UX. Znaleźć tam można publikowane posty na blogu, sekcję z podstawami projektowania UX, porady dotyczące poszukiwania pracy w tej dziedzinie, listę zasobów UX, które mogą pomóc początkującym UX Designerom. Obecnie pracuje jako Product Design Manager.

Posiada również swoje własne studio Little Goat Supplies, w którym oddaje się swojej pasji do artykułów piśmiennych, projektując nowoczesne i luksusowe kolekcje kartek okolicznościowych.

Obserwujący Linkedin: 2 714
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 22 600
Obserwujący Twitter: 1636

https://www.iamnotmypixels.com/about-yael-levey/ – link do strony głównej

 

Don Norman – jeden z czołowych, współczesnych i wpływowych znanych projektantów UX. Amerykański badacz, profesor i autor. Dyrektor The Design Lab na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Powszechnie ceniony za swoje doświadczenie w dziedzinie projektowania, inżynierii użyteczności i kognitywistki.

Bez Dona Normana nie mielibyśmy nawet terminu „doświadczenie użytkownika”. Jest współzałożycielem Grupy Nielsen Norman. Pracował jako członek wydziału na Harvardzie, Uniwersytecie Kalifornijskim, San Diego, Northwestern i KAIST (Korea Południowa). Pracował również w branży jako wiceprezes w Apple oraz dyrektor wykonawczy w HP i startupie. Jego zróżnicowane doświadczenie pomaga mu wnieść bogate perspektywy do wszystkiego, co tworzy lub uczy. Jako profesor uniwersytecki często powtarzał swoim studentom, że muszą projektować dla prawdziwych ludzi.

Jest także mówcą i autorem książek m.in. „Dizajn na co dzień” oraz „Wzornictwo i emocje. Dlaczego kochany i nienawidzimy rzeczy powszednie”. Jego spostrzeżenia są tak samo aktualne jak trzydzieści lat temu, co czyni go klasykiem UX.

Obserwujący Linkedin: 246 377
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 1455
Obserwujący Twitter: 92 100

https://www.nngroup.com/people/don-norman/ – link do strony głównej NN Group

Orkun Duyar – trudno go odnaleźć w social mediach, ale jak już się znajdzie jego prace, to wciskają w fotel.
Wykształcony akademicko inżynier oprogramowania, Duyar zaczął ćwiczyć projektowanie UX/UI niemal natychmiast po ukończeniu studiów. Od tego czasu zaprojektował jedne z najbardziej eleganckich projektów aplikacji i gadżetów, w tym między innymi Beko POS System i Grundig Smart TV Re-Design. Otrzymał wyróżnienia na AWWWARDS.

Aby wejść w jego świat, można zacząć go obserwować na jego LinkedInie i na Sherpa Blogu, gdzie pisze o ulepszaniu, rozpoczynaniu i budowaniu kariery w UX Design. Obecnie jest mistrzem interfejsu cyfrowego w zakresie gadżetów fizycznych.

Obserwujący Linkedin: 1177
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 216
Obserwujący Twitter: 279

https://www.behance.net/orkunduyar – link do Behance
https://www.ux-design-awards.com/en/gewinner/beko-pos-payment-systems – link do Beko POS Payment System

 

Luke Wroblewski – Dyrektor Produktu w Google, Prelegent i autor książek o projektowaniu stron internetoych: “Mobile First”, “Web Form Design” oraz “Site-Seeing: A Visual Approach to Web Usability”.

Luke Wróblewski jest znany jako jeden z najlepszych twórców oprogramowania i liderów myśli w dzisiejszym Internecie. Przed rozpoczęciem pracy w Google, Luke był dyrektorem generalnym i współzałożycielem Polar oraz dyrektorem ds. produktów i współzałożycielem firmy Bagcheck. Jest autorem trzech popularnych książek o projektowaniu stron internetowych oraz artykułów o projektowaniu i strategii produktów cyfrowych.

Był również założycielem LukeW Ideation & Design, firmy zajmującej się strategią produktu i konsultingiem projektowym, a także prowadził kursy projektowania interfejsów dla absolwentów na Uniwersytecie Illinois.

Luke jest najwyżej ocenianym mówcą na konferencjach i firmach na całym świecie, był także współzałożycielem i byłym członkiem zarządu Interaction Design Association (IxDA).
Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu za pomocą smartfonów, jego wiedza jest nieoceniona.

Jego wykłady można zobaczyć m.in. na YouTube

Obserwujący Linkedin: 326 447
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 100
Obserwujący Twitter: 227 400

https://www.youtube.com/watch?v=mAiNdU1go1A – link do wykładu Luke’a

 

Steve Krug – autor bestsellera „Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych”. Specjalista User Experience.

Steve Krug (wymawiane „kroog”) jest prawdopodobnie, zaraz obok Dona Normana, jednym z najbardziej znanych projektantów UX na całym świecie. Jego pierwsza książka, „Nie kaz mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych” jest obecnie w trzecim wydaniu, a wydrukowano ponad 450 000 egzemplarzy.

Napisał także drugą książkę, „Przetestuj ją sam! O funkcjonalności stron internetowych”, i jest bardzo aktywny na swoim Twitterze.

Obie książki powstały na podstawie ponad 20 lat, które Steve Krug spędził jako konsultant ds. użyteczności dla szerokiej gamy klientów, takich jak Apple, Bloomberg.com, Lexus.com, NPR, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i wielu innych.

Obserwujący Linkedin: brak informacji
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: brak informacji
Obserwujący Twitter: 80 400

 

Laura Klein – Laura zakochała się w technologii, kiedy zobaczyła swoją pierwszą sesję badawczą ponad 20 lat temu. Od tego czasu pracowała jako inżynier, projektant doświadczeń użytkowników i menedżer produktu w Dolinie Krzemowej dla firm każdej wielkości.

Napisała dwie książki dla menedżerów produktu, projektantów i przedsiębiorców Build Better Products oraz UX for Lean Startups. Faster, Smarter User Experience Research and Design (obie książki dostępne są w języku angielskim)

Ekspert ds. zarządzania produktami i projektowania doświadczeń użytkowników z ponad 20-letnim doświadczeniem w technologii. Specjalizuje się w pomaganiu firmom w odpowiedzialnym wprowadzaniu innowacji i ulepszaniu procesu rozwoju produktów.
Specjalizacje się w rozwoju klienta, badaniami użytkowników, tworzeniem modeli biznesowych, usprawnianiu procesu rozwoju produktu i projektowaniu doświadczeń użytkownika.

Jest częstym prelegentem na konferencjach technicznych, w tym SXSW, Lean Startup i Pamiętaj o produkcie. Obecnie pracuje w firmie Users Know, firmie konsultingowej, zajmującej się projektowaniem UX, oraz pracuje jako coach i doradca w zespołach produktowych i startupach.

Obserwujący Linkedin: 85 500
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: brak informacji
Obserwujący Twitter: 83 466

 

Bill Buxton – jeden z czołowych badaczy Microsoft Research. Właściciel firmy projektowej z Toronto. Projektant, muzyk, wykładowca, pisarz, nauczyciel, krytyk i badacz.

Od pond 40 lat Bill ma swoistą obsesję na punkcie rozwijającego się połączenia człowiek-komputer. Jest praktykującym sceptykiem, wyznawcą pierwszego prawa Melvina Kranzberga, które mówi, że: „Technologia nie jest ani dobra, ani zła; nie jest też neutralna.”

Projektowanie własnych cyfrowych instrumentów muzycznych zaprowadziło Billa na Uniwersytet w Toronto, gdzie uzyskał tytuł magistra informatyki, a następnie dołączył do wydziału.

Jego książka Sketching User Experiences: Getting the Design Right and the Right Design (książka dostepnana Amazonie w języku nagielskim) oparta na praktyce, jak i na badaniach ma na celu rozbudzenie wyobraźni projektantów, specjalistów ds. użyteczności, menedżerów produktów i menedżerów biznesowych, zachęcając ich do korzystania z nowych technik, by tchnąć nowe życie w projektowanie doświadczeń użytkownika.

Obserwujący Linkedin: 2 708
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 100
Obserwujący Twitter: 28 400

 

Scott Jenson – To jeden z najfajniejszych projektantów UX, których można śledzić na Twitterze. Scott Jenson jest byłym dyrektorem ds. projektowania UX w gigantycznych firmach znanych na całym świecie jak: Google; Symbian; Apple.

Scott Jenson zajmuje się projektowaniem interfejsu użytkownika i planowaniem strategicznym od ponad 30 lat. Pracował w Apple nad Systemem 7, Newtonem i wytycznymi Apple Human Interface. Był dyrektorem ds. UX w Symbian, wiceprezesem ds. projektowania produktów w Cognima, zarządzał mobilnym UX w Google i był dyrektorem kreatywnym w Frog design w San Francisco.

Scott wrócił do Google w 2013 r., aby poprowadzić projekt sieci fizycznej i zbadać przyszłe koncepcje UX Androida. W 2021 roku Scott opuścił Google, by cieszyć się życiem poza wielkimi korporacjami.

Obecnie pracuje w Ink & Switch. Na ich stronie można przeczytać:

„Komputery mogą pomóc ludziom w naszych najszlachetniejszych przedsięwzięciach: sztuce, nauce, myśleniu, samodoskonaleniu. Jednak dzisiejsze dominujące platformy komputerowe coraz częściej działają wbrew potrzebom kreatywnych profesjonalistów.

Ink & Switch to niezależne laboratorium badawcze zajmujące się tym problemem”.

Obserwujący Linkedin: 3091
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 25 600
Obserwujący Twitter: 28 300

 

Kristy Tillman – jest dyrektorem ds. projektowania produktów, kreatywnej produkcji i promocji Netflix. Pełnła również funkcję funkcję Head of Communication Design w firmie Slack, gdzie kierowała zespołem, którego zadaniem było tworzenie potężnych narzędzi, które pozwolą milionom ludzi zrozumieć misję i produkty Slacka.

Tak Kristy Tillman wyjaśniała swoją rolę w Slacku: „Jako pierwsza w tej roli byłam odpowiedzialna za przełożenie wizji i kultury Slacka na strategię projektowania i ludzkie doświadczenia w naszych globalnych miejscach pracy i innych doświadczeniach przestrzennych”.

Przed Slackiem Kristy była projektantką w IDEO. Była wielokrotnie nagradzaną za swoje zaangażowanie i znajdowanie rozwiązań problemów projektowych w kilku branżach, w tym branży konsumpcyjnych, finansów, edukacji i opieki zdrowotnej.

Odbyła także tournée po przemyśle obuwniczym jako grafik produktów w firmach PUMA i Reebok.

Na stronie https://www.highresolution.design/  można posłuchać jej ponad godzinnego, niezwykle ciekawego wykładu z 2017 roku o przełamywaniu schematów i zwiększaniu różnorodności.

Obserwujący Linkedin: 1 885
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 100
Obserwujący Twitter: 4 417

 

Olof Schybergson – lider biznesu, agent zmian i projektant.

Olaf mówi o sobie: „Zawsze czujnie obserwuję branżę projektową, dzięki czemu jestem w dobrej pozycji do dostrzegania trendów i tworzyć przemyślane prognozy na swoją przyszłość.”

Regularnie współpracuje z publikacjami globalnymi, w tym Forbes, Wall Street Journal, Fast Company, Fortune i WIRED. Często przemawia na światowych konferencjach i wydarzeniach.

Specjalizacje Olafa to: Strategia, projektowanie, innowacje, transformacja biznesowa, projektowanie digital i user experience, kierowanie zespołem, budowanie biznesu.

Obserwujący Linkedin: 7 377
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 703
Obserwujący Twitter: 17 800

 

Patrick Neeman – Projektant i Lider Doświadczeń Użytkowników, który prowadzi serwis UX usabilitycounts.com. Wcześniejsi jego klienci Microsoft, eBay, Disney, Comcast i Orbitz.

Na swoim Twitterze opisuje siebie jako: „Ociągający się szef UX. Czasami wiceprezes ds. UX. Okazjonalny Instruktor UX. Zawsze pijący whisky”.

Neeman to mózg stojący za UsabilityCounts.com. Pełni funkcję starszego dyrektora ds. UX w Knowable. Współpracował z Apptio i Jobvite, gdzie pomógł im zdobyć nagrodę Webby Award oraz nagrodę Deloitte What Works.

Neeman był także konsultantem UX dla Microsoftu i pracował nad prelaunchem dla Orbitza.
Regularnie rozmawia z korporacjami i studentami na temat UX. Regularnie publikuje wskazówki i zasoby na swoim profilu na Twitterze.

Obserwujący Linkedin: 8 795
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 828
Obserwujący Twitter: 101 800

 

Irene Au – była głównym projektantem Google. Znana z umiejętności projektowania interaktywnego. Au jest ekspertem w budowaniu zespołów i mentoringu młodszych projektantów. Oprócz pracy w Google kierowała także zespołami projektowymi w zakresie UX dla Yahoo, Netscape i Udacity.

Obecnie jest partnerem operacyjnym w Khosla Ventures. Mówi o sobie, że jest mentorem i rozwija następną generację wspaniałych projektantów. Ponad to projektuje interfejsy i doświadczenia. Prowadzi strategiczne dyskusje na najwyższych szczeblach firm, skupiając się najpierw na potrzebach użytkowników, aby inspirować innowacje produktowe.
Głęboko wierzy w zdolność jogi do uzdrawiania umysłu, ciała i ducha. Uwielbia dzielić się tą miłością do jogi z innymi.

Obserwujący Linkedin: 4 302
Obserwujący Facebook: brak informacji
Obserwujący Instagram: 1 091
Obserwujący Twitter: 36 600

 

Autor
Katarzyna Siwczak
Marketing Specialist
Zobacz wszystkie wpisy 43
Spodobał się artykuł?
Udostępnij

    Bądź na bieżąco
    w branży UX/UI i SEO
    Twój e-mail
    Poznaj nasze rozwiązania UX/UI/SEO
    Chcesz dotrzeć do nowych użytkowników i zwiększyć konwersję swoich działań?
    Skontaktuj się z nami