Strona główna / Mikroblog / Japońskie restauracje
Okiem eksperta

Japońskie restauracje

Japońska kultura potrafi zaskakiwać swoją niezwykłością, co obejmuje również sposób prezentacji potraw w restauracjach. W tym celu wykorzystywane są realistyczne repliki serwowanych dań, znane jako „sampuru”. Początkowo wytwarzane z wosku, dzisiaj często wykonuje się je z tworzyw sztucznych, choć wciąż poddawane są precyzyjnej ręcznej obróbce.

Sampuru nie tylko stanowi praktyczny element promocji, ale także pełni rolę doskonałej alternatywy dla tradycyjnych zdjęć potraw. Wiele zachodnich restauracji nie umieszcza zdjęć w menu, a w Japonii klient ma szansę zobaczyć trójwymiarowe modele dań, co pomaga w dokładniejszym wyborze zamówienia.

Japońskie sampuru stały się także atrakcją turystyczną, przyciągającą zwiedzających do sklepów specjalizujących się w ich produkcji. Ta tradycja jest przesiąknięta precyzją i dbałością o szczegóły.

Na tegorocznej txb.digital opowiem więcej o fascynujących aspektach UX/UI w Japonii, w tym o takich nietuzinkowych rozwiązaniach jak sampuru. Zachęcam do zapoznania się z ofertą jednez z firm, która już od 86 lat tworzy te realistyczne repliki. A jeśli jesteś zainteresowany udziałem w konferencji, użyj kodu WOJCIECH15, aby uzyskać 15% zniżki na bilety. Do zobaczenia na txb.digital! 🍣🏯🎫

Witryna sklepu z produktami.

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX