Strona główna / Case study / Zaangażowanie oraz ścisła współpraca klienta i agencji daje szybkie efekty!
Webmetric - Agencja UX/CRO
Case study

Zaangażowanie oraz ścisła współpraca klienta i agencji daje szybkie efekty!

Case study Systell.
Zaangażowanie oraz ścisła współpraca klienta i agencji daje szybkie efekty!
Wstęp

Klient

Systell to polska firma, która od blisko 20 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania wspierające obsługę klienta oraz komunikację wewnątrz organizacji. Firma tworzy nowoczesne systemy wyznaczające nową jakość w dziedzinie komunikacji biznesowej. 

 

W portfolio firmy znajdują się systemy contact center, systemy ticketowe, wirtualne centrale telefoniczne oraz dedykowane narzędzia do automatyzacji obsługi klienta.

 

Wyzwanie

Systell już na początku naszej współpracy miał ugruntowaną pozycję na rynku. Niemniej jednak, dążyli do dalszego rozwoju, chcąc powiększać grono klientów. Poszukiwali partnera, który pomimo już poniesionych wielu działań optymalizacyjnych podejdzie nieszablonowo i znajdzie sposób na zwiększenie widoczności i zoptymalizuje stronę, aby znacząco poprawić wyniki.

Cel

Jaki mieliśmy cel?

Naszym celem było doszlifowanie zastanego stanu strony i znalezienie dodatkowych szans na poprawę widoczności oraz zwiększenie ruchu na stronie internetowej.
Działania

Jak działaliśmy?

Krok 1

Przeprowadziliśmy szczegółowy audyt SEO

Krok 2

Nadzorowaliśmy wdrożenia techniczne na stronie

Krok 3

Przeprowadziliśmy audyt profilu linkowego

Krok 4

Opracowaliśmy strategię linkowania

Krok 5

Optymalizowaliśmy treści na stronie tworzone przez Klienta

Krok 6

Regularnie monitorowaliśmy efekty i update’owaliśmy obraną strategię

Efekty

Jak układała się nasza współpraca

 • Cytat pozycjonera

  „Kiedy klient i agencja ściśle ze sobą współpracują, efekty mogą pojawić się naprawdę szybko. W przypadku Systell, dzięki naszej wspólnej pracy, błyskawicznie udało nam się poprawić widoczność i zwiększyć ruch na stronie. Wystarczyło podrasować dotychczasową strategię i przejść do szybkiego działania. Współpraca z tak zaangażowanym klientem, który również wkładał ogrom pracy w realizacji tej strategii to czysta przyjemność.”

  Większa konwersja? Umów się na konsultację
  Wzrost widoczności
  Efekty

  Wzrost widoczności

  Efekty naszych działań i zaangażowanie klienta dały bardzo zadowalające efekty. Dobrze obrazują to dane w  Google Search Console,  gdzie w okresie 5 miesięcy od wdrożenia naszych zaleceń oraz sukcesywnej realizacji strategii po stronie klienta, widać wzrost liczby wyświetleń o 57%, a kliknięć o ponad 27%, w porównaniu do okresu marzec-lipiec przed rozpoczęciem współpracy. Znacząco poprawiła się również widoczność fraz na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania Google. W przypadku słów w TOP3 jest to wzrost o 81%, a w przypadku TOP10 o 63% (31.07.2023 – 31.12.2023).

   

  Ugruntowanie pozycji
  Efekty

  Ugruntowanie pozycji

  Marka Systell miała dobrą pozycję w TOP 10 już od początku roku, tendencję wzrostową można zaobserwować od maja 2023r.. Nasze działania pozwoliły wzmocnić i przyspieszyć ten wzrost, przyczyniając się do zwiększenia liczby fraz w TOP10 w skali roku z 270 do 524 co stanowi wzrost procentowy o 94%.

   Większa konwersja? Umów się na konsultację