Strona główna / Case study / Projektowanie UI strony B2B
Webmetric - Agencja UX/CRO
Case study

Projektowanie UI strony B2B

Humansoft to twórcy systemu ERP dla biznesu. 
Firma istnieje na rynku od 30 lat. W 2022 roku świętowali urodziny i strona była „prezentem” dla firmy.
Projektowanie UI strony B2B
Wstęp

Kontekst

Mogłoby się wydawać, że projektowanie stron internetowych dla firm B2C i B2B niczym się nie różni. Jednak przy projektowaniu stron B2B projektanci UX/UI kierują się zupełnie innymi zasadami.

Witryna dla klientów biznesowych powinna umożliwiać użytkownikom wykonywanie czynności zawodowych oraz wpłynąć na ich decyzje zakupowe.

Na 67% decyzji zakupowych B2B wpływa wygląd strony internetowej. Co to oznacza? Odpowiednie zaprojektowanie strony internetowej pozwoli na przybliżenie 67% klientów do dokonania konwersji.

Naszym celem było stworzenie nowego UI strony, aby zwiększyć konwersję i dostarczać lepszych doświadczeń użytkownikom poszukującym rozwiązań informatycznych do zarządzania firmą. 

Metody

Jakie metody dobraliśmy?

 • Badania IDI z właścicielami firm
 • Badania kontekstowe z właścicielami firm
 • Warsztaty koncepcyjne, tworzenie person, spisanie wiedzy o firmie i wartościach, jakie niosą klientom ich produkty itd.
 • Makiety niskiego poziomu wraz z prototypem (29 widoków)
 • Projekt mobile first 30 typów szablonów
 • Kodowanie
 • Koncepcja i konfiguracja analityki internetowej (Google Analytics/Google Tag Manager)
Badania

Badania UX

Badanie przeprowadziliśmy na dokładnie przemyślanych, realistycznych scenariuszach. 

Poprosiliśmy respondentów (decydentów firm), aby opowiedzieli nam o swoich poszukiwaniach oprogramowania ERP i doświadczeniach z tym związanych, a następnie przeszliśmy do etapu testowania prototypu strony internetowej, weryfikując nowe założenia. 

Zdecydowaliśmy się na metodę badań jakościowych, ponieważ najważniejsze było dla nas zrozumienie potrzeb respondentów poszukujących oprogramowania ERP dla swoich firm.

Zmiany

Koncepcja zmian

Zastosowane na stronie rozwiązania opieraliśmy na koncepcji minimalizmu z dodatkiem subtelnych, wizualnych akcentów marki.

Głównym celem zmian było uporządkowanie struktury oraz architektury informacji zarówno na całej stronie, jak i na poszczególnych podstronach. Dążyliśmy do przekazywania informacji o produktach i usługach firmy w najbardziej czytelny i intuicyjny sposób.

Użyteczność jest kluczem do sukcesu w każdym projekcie. Koncepcja zaproponowanych przez nas rozwiązań polepszyła odbiór strony klienta przez użytkowników, usprawniła kontakt i przyniosła nowych kontrahentów. 

Rezultaty

Efekty

 1. Stworzenie nowoczesnego UI
 2. Rozszerzenie wiedzy o dane jakościowe z badań UX
 3. Poukładanie narzędzi metrycznych
 4. Zwiększenie konwersji
 5. Umocnienie wizerunku marki jako nowoczesnej i atrakcyjnej

  Większa konwersja? Umów się na konsultację

   Większa konwersja? Umów się na konsultację