Strona główna / Wiedza / Biznes / Pierwsza edycja konferencji txb.digital za nami! [Relacja]
BlogBiznes

Pierwsza edycja konferencji txb.digital za nami! [Relacja]

 • Biznes
 • 24 października 2022
Pierwsza edycja konferencji txb.digital za nami! [Relacja]

13 października 2022 r. odbyła się pierwsza edycja konferencji txb.digital w Poznaniu.

Wydarzenie zorganizowaliśmy z myślą o osobach, które są związane ze światem UX i Product Design. 9 prelegentów wystąpiło na scenie txb.digital na uczelni Collegium da Vinci, która była współorganizatorem wydarzenia.

Wśród prelegentów pojawili się:

 • Marta Czastkiewicz i Magdalena Czajkowska (Capgemini) — „W cyfrowej galaktyce innowacji”
  O tym jak powstaje produkt cyfrowy w interdyscyplinarnym zespole. Jakie siły działają w tym skomplikowanym układzie? Co sprawia, że początkowy chaos przeradza się w płynną synergię pomysłów i możliwości? Dlaczego ogniwem spajającym jest empatia?
 • Monika Konarzewska (Kreatik) — „Lekcje płynące z Product Discovery”
  O tym, czy jest Product Discovery, jak wygląda, kiedy warto w nie zainwestować i jakie korzyści można odnieść, inwestując w ten proces.
 • Karolina Maj (Firmy Jutra – Program Google i PFR) — „Jak tworzyć treści, aby użytkownicy chcieli za nimi podążać??
  Każdy krok na ścieżce twojego klienta to oddzielny cel i innego rodzaju treści, dzięki którym przybliżasz go do zakupu produktu lub usługi. Każda akcja, jaką podejmuje użytkownik powinna sprawiać, że powoli się zadomawia w wirtualnym środowisku, jakie mu proponujesz, a nie błądzi wśród pustych obietnic i komunikatów, których nie rozumie. Jeśli twój potencjalny klient, w kontakcie z twoją marką lub produktem czuje, że znalazł się we właściwym miejscu i czasie, to zwiastuje sukces. Ciężko to osiągnąć bez odpowiedniej komunikacji, którą należy w szczegółach rozplanować na kilku poziomach.
 • Krzysztof Miotk (Quale) i Natalia Plucińska (OLX) — „Jak zbudować artefakt wartościowy dla zespołu produktowego – czyli o archetypach i personach słów kilka. OLX case study.”
 • Wojciech Popiela (Webmetric) — „Dostępność produktów cyfrowych – specjalne potrzeby dotyczą każdego.”
 • Dominik Seroczyński (Nationale Nederlanden) — „Praktyczne powody dla których użytkownicy nie zostają dłużej na Twojej stronie”
 • Ewelina Wiznerowicz (STX Next) — „Największe wyzwania w pracy Product Ownera.”
  Product Ownera można nazwać spoiwem łączącym klienta i zespół. Ze względu na wielowątkowość swojej pracy, w ciągu dnia musi stawać czoła wielu różnym wyzwaniom. Nie wystarczy wiedzieć, czego chce klient, ale też ważna jest współpraca i komunikacja z zespołem developerskim, product designowym, devopsami, sprzedażą itd. Spróbuję przybliżyć największe bolączki pracy Product Ownera i kilka sposobów jak można sobie z nimi poradzić.

Na pierwszej edycji pojawiło się ponad 150 osób! Dziękujemy wszystkim za obecność i pozytywny feedback.

Niedługo odbędzie się kolejna edycja wydarzenia — śledźcie informacje lub zapiszcie się do naszego newslettera, aby dowiedzieć się o konferencji jako pierwsi.

Komentarze

  Darmowy raport z badań UX