Strona główna / Wiedza / Badania UX / Ile kosztuje audyt UX?
BlogBadania UX

Ile kosztuje audyt UX?

Czytasz eksperymentalny, stworzony przez AI blog. Treść może zawierać niewielkie błędy, które na bieżąco eliminuje nasz redaktor.

Ile kosztuje audyt UX?

Audyt UX to popularne narzędzie wykorzystywane w projektowaniu stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Ich celem jest przeprowadzenie szczegółowej analizy interfejsów użytkownika w celu oceny ich funkcjonalności oraz zgodności z oczekiwaniami użytkowników.

Wraz z rozwojem technologii, użytkownicy stają się coraz bardziej wymagający i oczekują, że aplikacje i strony internetowe będą nie tylko funkcjonalne, ale także intuicyjne i łatwe w obsłudze. Audyt UX pozwala na zidentyfikowanie problemów z interfejsem oraz zaproponowanie rozwiązań, które poprawią doświadczenie użytkownika.

Na czym polega audyt ux?

Audyt UX to proces oceny jakości interakcji użytkownika z witryną internetową lub aplikacją mobilną. Jego celem jest zidentyfikowanie błędów w projektowaniu, które utrudniają lub uniemożliwiają użytkownikom korzystanie z platformy. Zwykle audyt UX przeprowadza dwóch specjalistów UX.

Weryfikacja użyteczności następuje przy użyciu metody Wędrówki Poznawczej (Cognitive Walkthrough). Narzędzie to polega na wykonaniu określonych zadań, naśladując zachowania użytkownika.

W następnym kroku sprawdzane są naruszenia heurystyk Nielsena oraz własnych dobrych praktyk wypracowanych przez specjalistów, związanych z projektowaniem UI/UX.

Co wchodzi w zakres audytu UX?

Na audyt UX składa się:

 • Analiza ścieżki użytkownika:
  analiza procesu realizacji celu — customer/user journey
 • Weryfikacja mobile & desktop
  audyt podzielony jest na weryfikację wyświetlania na urządzeniach o różnej rozdzielczości
 • Analiza struktury treści (UX Writing)
  weryfikacja treści pod kątem technicznym i wizualnym

Co jest efektem audytu UX?

Wyniki audytu są przedstawiane w formie raportu, który wskazuje na konkretne problemy i błędy, które wpływają na jakość interakcji użytkownika z platformą. Raport zawiera także propozycje rozwiązań, które pozwolą poprawić jakość użytkowania i zwiększyć zadowolenie klientów.

Czas realizacji audytu UX to zwykle od 5 do 10 dni roboczych. Zakres godzinowy to 25 do 45 godzin pracy specjalisty UX.

Jakie są rodzaje audytu UX?

 • Audyt UX aplikacji mobilnej
 • Audyt UX aplikacji webowej
 • Audyt UX sklepu internetowego
 • Audyt UX strony generującej leady

Ile kosztuje audyt UX?

Audyty różnią się zakresem przeprowadzonych działań, stąd też znajdziemy różne ceny usługi. Może to być audyt całej strony internetowej lub jej fragmentu. Cena różnić się będzie także między przeprowadzeniem audytu aplikacji mobilnej, która posiada kilkadziesiąt widoków i takiej, która ma ich tylko kilka.

Cena zależy również od stopnia zaawansowania, który wynika bezpośrednio z potrzeb klienta.

Przejdźmy do meritum, czyli ile kosztuje audyt UX? W zależności od czynników, które wymieniliśmy powyżej, ceny wahają się pomiędzy 4000 zł netto, do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

Dzięki Audytowi UX Twój sklep podniesie sprzedaż bez zwiększania budżetu marketingowego. Audyt UX na każdym etapie oszczędzi czas developerów Twojej firmy, który poświęciliby na nieprzewidziane zmiany. Pomaga też zaprojektować interfejs użytkownika dla osób z różnymi ograniczeniami (np. wzrokowymi, słuchowymi, ruchowymi), co umożliwia szerszemu gronu użytkowników korzystanie z produktu.

Chcesz zlecić audyt UX? Napisz do nas!

Tagi
Spis treści

  Darmowy raport z badań UX

  Artykuły powiązane