Strona główna / Mikroblog / Pobudzenie w optymalizacji konwersji
Mikroblog

Pobudzenie w optymalizacji konwersji

Pobudzenie to szczególny moment zgodnie z założeniami ekonomii behawioralnej. To chwila, w której za sprawą bodźca znajdujemy się krótkim interwale pobudzenia emocjonalnego lub fizycznego. Mechanizm ten doskonale wykorzystuje w swojej aplikacji sieć marketów alkoholowych Duży Ben.

Kilka dni temu podczas upalnego lata w Poznaniu, gdzie temperatury od ponad tygodnia osiągały poziom 30℃, nastąpiło pogorszenie pogody. Zbliżał się weekend, grille już się rozpalały, ale nagle pojawiły się opady deszczu, wiatr i potencjalne burze. W ten szczególny moment pobudzenia użytkowników z Poznania „wstrzeliła” się aplikacja, przesyłając nawiązujący do pogody komunikat z promocją.

Mechanizm oparty na prostym zapalniku (pogoda), łatwy do wykorzystania (wysłanie push do uzytkowników jeśli pogoda się zmieni) i wpływający na zachowanie (słabo, że będzie padać, ale Duży Ben ma fajną promocję).

 

UX w praktyce

Twitter dla UX-a, analityka, PM-a? Właśnie tak! Szybkie, ale merytoryczne wpisy o polskim i zagranicznym tworzeniu produktów cyfrowych.

Chcesz coś opublikować? Napisz: hello@webmetric.com

    Darmowy raport z badań UX